חזיז בוער הושלך לגן "אגס" בכפר סבא השבוע בזמן שהילדים היו בפעילות בחצר. הגננת שנגעה בחזיז במהירות כדי למנוע פגיעה באחד הילדים, נכוותה בידיה. כבר באותו יום דרשו ההורים מאבטח בגן, ולאחר לחץ שהפעילו בבוקר למחרת, הוצב שומר בכניסה. הורים לילדים בגן "אגס" בכפר סבא הגיעו ביום שלישי השבוע לגן במחאה על הפקרת ביטחון ילדיהם בגן, ולא עזבו את המקום עד שהוצב שומר בכניסה לגן.

עוד ב-mynet:
גזזת בגני הילדים: "כמו במדינת עולם שלישי"
הוד השרון: המשטרה התערבה בסכסוך בני תלמידי כיתה ד'
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

האירוע החריג שהקפיץ את הורי הגן, קרה ביום שני השבוע. הילדים יצאו לשעת משחק בחצר ולפתע נשמע פיצוץ. הגננת רצה לכיוון מרכז החצר והבחינה בחזיז שעולה ממנו עשן. מרוב בהלה הרימה את החזיז ונכוותה בידיה. "הגננת כל כך נבהלה, היא אמרה לנו שהיא נשרפה ביד מרוב שהחזיז היה בוער, ואם הוא היה פוגע באחד הילדים חלילה, הוא היה עלול להתלקח", אמרה עדי סרנגה, אמא לילד בגן.

הגננת הכניסה את הילדים מיד לגן, התקשרה לסיירת העירונית ודיווחה למשטרה. לדברי ההורים, במחלקת הגנים ביקשו ממנה למלא דוח אירוע חריג ובכך האירוע נגמר. חמור מכך, לטענתם אף אחד לא טרח לעדכן אותם בכך והדבר נודע להם מעדויות של ילדיהם שחזרו הביתה מבוהלים. "היה כאן ניסיון השתקה", אמרו ההורים.

"לא ייתכן שמקרה כזה יטויח. לא כל יום זורקים חזיזים לגנים ואם היה נפגע ילד, מה היו עושים?", אמרו בוועד ההורים. המשטרה שהגיעה למקום זיהתה שמדובר בחזיז ולא בנפץ. "זה באמת לא חשוב באיזה אמל"ח השתמשו, עצם העובדה שקרה מקרה כזה שיכול היה לסכן את ילדי הגן ואת הצוות, זה מספיק חמור".גן "אגס", ששוכן בשכונת יוספטל, עבר כבר אירועים לא פשוטים בעבר. מזה תקופה ארוכה סופג הגן ונדליזם ואירועי פריצה, הכוללים השחתת רכוש וגניבות ולטענת ההורים, למרות תלונותיהם לא נעשה דבר מצד הרשויות. מקרה החזיז השבוע היה מבחינתם הקש האחרון. ביום שלישי בבוקר הם הגיעו לגן וסירבו לעזוב עד אשר יוצב שומר בכניסה. בסופו של דבר העירייה נעתרה לבקשתם.

ההורים טוענים, כי הגן סובל מאלימות סביבתית כבר תקופה ארוכה. אחד המקרים לאחרונה היה כשילדי השכונה מילאו בלונים במים וזרקו יחד
עם איצטרובלים על הילדים. "זה נהיה בלתי נסבל", אמרו ההורים. "הילדים שלנו נמצאים בחצר, בכלוב סגור ואין לאן לברוח, זורקים עליהם אצטרובלים ובלונים עם מים ובעירייה אומרים שזה מעשי שובבות".

בכל בוקר לטענת ההורים, מנקה צוות הגן את החצר משברי בקבוקים של וודקה ובדלי סיגריות. לאחרונה ריססו כתובות נאצה על קירות הגן והשחיתו ציוד.

מחזי ניר, מנהל מחלקת ביטחון בעיריית כפר סבא נמסר: "מיד עם היוודע דבר האירוע הגיעו למקום סיירים וערכו סריקות באזור. כמו כן, גורמי הביטחון בעירייה קיבלו החלטה כי יש להגביר בתקופה הקרובה את האבטחה ולכן גם התווסף שומר והותקנה מצלמה המצלמת את גן אגס ואת הגן הציבורי הסמוך לו".