טרנד המיחזור והערים הירוקות מתקדם בשנים האחרונות בצורה יפה בערים שונות בשרון, ומי שהגדילה לעשות היא עיריית כפר סבא שהעלתה בשבוע שעבר את אפליקציית המיחזורון של העיר.

עוד ב-mynet:
התושבים הפרידו פסולת, המועצה רוקנה הכל יחד
הסבת מקצוע: ההייטקיסט הפך למדריך טיולים
כלבנות, אופרה וסייבר: המגמות הכי מדליקות בתיכון
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

האפליקציה היא יוזמה חדשה של האגף לאיכות הסביבה ומטרתה לעודד את תושבי העיר לקחת פעילות בתהליכי המיחזור והפרדת האשפה בכפר סבא. כיום ישנם בכפר סבא 35,000 תושבים שכבר שולחים את האשפה האורגנית שלהם למיחזור, והאפליקציה החדשה היא חלק משלב ג' של פרויקט "מפרידים אשפה - כי מיחזור מתחיל בבית", אליו אמורים להצטרף עוד 40,000 תושבים חדשים ובכך לעזור ולחסוך כשליש מכמות הפסולת שמגיעה כיום להטמנה בקרקע.

מי שיטמיעו את האפליקציה הם נציגי האגף לאיכות הסביבה שיערכו הדרכות אישיות בבתי התושבים ויחלקו חומרי פרסום עם קוד אותו יש לסרוק במכשירי הסמארטפון על מנת להוריד את האפליקציה.

בכפר סבא מבטיחים כי האפליקציה תכלול שלל יישומים. בין היתר ייכלל באפליקציה, "מוקד מיחזורון" שיספק מענה מיידי לשאלות תושבים המתלבטים איזו אשפה משליכים לאיזה פח, מפת נקודות המיחזור שתאפשר לתושב לאתר את מתקן המיחזור הקרוב אליו ולראות את מפת מתקני המיחזור בכל רחבי העיר, וגם את משחק המיחזורון שבו יוכלו התושבים להוריד פריטי פסולת "מהשמיים" בקצב עולה ו"להזיז" את הפח כדי שיתפוס את החפצים הנכונים.המשחק מלמד אילו חומרים נכון להשליך ולאן, וטבלת הניקוד תאפשר לכל משתתף לדעת כמה נקודות השיג ביחס למשתתפים אחרים, וגם לבדוק השוואות בין רשויות כאשר עמוד זה ניתן גם לשתף ברשתות חברתיות.

פרויקט הפרדת אשפה יוטמע בכל העיר באופן הדרגתי והצפי הוא שעד סוף שנת 2014 תתקיים הפרדת אשפה מלאה בעיר. במהלך השנה האחרונה הרחיבה כפר סבא את זרמי המיחזור וההפרדה המתקיימים בה, וכיום היא אחת הערים בעלות מגוון אפשרויות המיחזור הרבות ביותר בארץ.

ראש האגף לאיכות הסביבה, מאיר אלקיים: "פרויקט הפרדת הפסולת הוא פרויקט לאומי חשוב מאין כמותו, אשר כבר היום מאפשר לנו להקטין משמעותית את
היקפי הפסולת שאנו שולחים להטמנה.

"הפרדת אשפה משמעותה לקחת אחריות על הסביבה ועל העתיד. אני שמח לראות את ההירתמות הנפלאה של תושבי העיר. בהתאם לתכנון עד סוף 2014 נשלים את הרחבת הפרויקט לעיר כולה. מטרת האפליקציה החדשה הינה לסייע לתושבים להפריד אשפה ולקבל את כל המידע הרלוונטי בנושא תוך משחק מהנה".