מעיין יפה (14.5), תלמיד חטיבת "שרת" בכפר סבא, העביר את השבוע הראשון לשנת הלימודים החדשה בבית החולים. זאת לאחר שביום שני שעבר, בעת שרכב על אופניו בשעות הבוקר, בדרכו לבית הספר, נפצע בתאונת פגע וברח, בסמוך לרחוב משה סנה, באזור השכונות הירוקות בעיר.

עוד ב-mynet:
נהג מונית הותקף בגלל ריב על התשלום
אם חד הורית נאבקת בסרטן נדיר: "מי יטפל בילדים שלי?"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

לדברי הנער, שכתוצאה מהתאונה שבר את כתפו וסובל עד היום מכאבים חזקים באיברים שונים בגופו, הוא רכב על אופניו לבית הספר, כהרגלו, כאשר הוא חובש קסדה ונצמד להוראות הבטיחות באשר לרכיבה נכונה ובטוחה.

"הגעתי לפינת רחוב משה סנה וליד מעבר החציה עצרתי", מספר מעיין. "הנהג האט כדי שאוכל לעבור ותוך כדי שחציתי את הכביש ראיתי שהוא מתעסק בטלפון הנייד שלו. עוד לא סיימתי לחצות את הכביש אבל, הנהג, שכנראה היה טרוד ועסוק בטלפון, התחיל לנסוע מבלי להסתכל ופגע בי. עפתי מהאופניים והוא ברח מהמקום".

מעיין מוסיף ומספר כי הנהג הפוגע הבחין בנער כשהוא מוציא את הטלפון הנייד שלו מתיקו, חשש ככל הנראה ונמלט מהמקום מבלי להשאיר את פרטיו ומבלי לסייע ליפה הפצוע.

"הייתי מבולבל נורא וביקשתי להתקשר להורים שלי", מספר מעיין. "שכבתי על הכביש מספר דקות עד שהצלחתי להתרומם ורכבתי עד לבית הספר. ההורים שלי הגיעו לאסוף אותי מבית הספר ובתחילה סבלתי מכאבים קלים, אך תוך זמן קצר הם התגברו וכעבור שעה הפכו הכאבים לבלתי נסבלים".

ההורים, אייל ואיילת, מספרים כי פינו מיד את בנם הסובל לבית החולים "מאיר" בכפר סבא, שם אובחן כי הוא סובל מכתף שבורה ומכות יבשות בכל חלקי גופו.
"תאונות הפגע וברח הפכו למכת מדינה", אומר האב אייל, שעדיין מתקשה לעכל את הפקרת בנו הפצוע בתאונה. "אני מקווה שהנהג הפוגע ייתפס וימוצה עימו הדין על מעשיו. שיעמוד לדין על מעשיו. הפגיעות של מעיין יכולות היו להיות חמורות בהרבה וזה פשוט מזעזע שכך הופקר נער פצוע".האם, איילת, הגדילה לעשות והפיצה פוסט ברשת ה"פייסבוק" בו העלתה את פרטי התאונה וביקשה את עזרת הציבור במציאת עדי ראייה ופרטי הנהג שפגע בבנה.

"אי אפשר לעבור לסדר היום אחרי אירוע כזה", היא אומרת בכאב. "חשוב מאוד להביא את הנושא למודעות כי אסור לתת לאנשים להמשיך ולהתנהג כך. מעיין
יצטרך להיות במנוחה בבית למשך החודש הקרוב, אבל זה יכול היה להיגמר גרוע יותר. מעבר לפגיעה הפיזית, הוא היה מאוד נסער אחרי התאונה. הוא מאוד נפגע ונעלב מכך שהנהג ברח ולא עזר לו".

מעיין עצמו אומר כי הוא לא מבקש את סליחתו של הנהג שפגע בו, אבל כן היה רוצה שאותו נהג יסגיר עצמו למשטרה בגין מעשיו. "אני לא רוצה שהוא יבוא ויבקש ממני סליחה", הוא אומר. "אני לא רוצה בכלל לראות אותו. הוא צריך להסגיר את עצמו למשטרה. הוא הפקיר אותי פצוע ברחוב ולי אין שום עניין איתו אבל, את הדין על מה שהוא עשה הוא חייב לתת".