שון, כלב לברדור מעורב בן שנה וחצי, נמצא בכלוב כבר מעל לשנה בכלבייה של עמותת "כפר סבא ורעננה אוהבות חיות", וזקוק בדחיפות לבית חם. שון עבר התעללות כשהיה גור, וכתוצאה מכך הפך לכלב מפוחד, שנרתע מאנשים שאינו מכיר.

עוד ב-mynet:
המשטרה חוקרת הרעלת כלבים וחתולים בקדימה
הפגינה נגד מנהג תרנגול הכפרות - ונרגמה בביצים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"הסיפור של שון הוא סיפור מאוד עצוב", מסבירה רותי, אחראית אימוץ הכלבים של העמותה. "כשהוא היה גור בן חודשיים, הוא אומץ על ידי זוג צעיר עם פיגור שכלי קל. חשבתי שכלב יכול לעשות להם מאוד טוב. מסתבר שהם לא הוציאו אותו החוצה לטייל ולעשות את צרכיו, וגם הכו אותו. הוא עבר טראומה קשה, והפך להיות פחדן. כיום כשהוא פוגש אנשים, הוא נוהם עליהם, וזה יכול להפחיד. הוא כלב טוב, כלב מקסים, אבל הוא פוחד".לאחר חודשיים-שלושה שבהם חי שון אצל אותם בני זוג, הוא הוחזר על ידי רותי לעמותה. "הייתי איתם בקשר, והבנתי שהם מתייחסים נורא לכלב. אני מתעסקת שנים באימוץ כלבים, ומריחה מרחוק כשמשהו לא בסדר", אומרת רותי. "תמיד כשלוקחים מאיתנו כלב, אנחנו מתקשרים, מתעניינים איך הכלב מתאקלם, ואני גם מבקרת אותו. אצלנו לאמץ כלב זה כמו לאמץ ילד. כשהוצאתי אותו מהם, הוא פחד בהתחלה ללכת ברחוב, והיה נשכב על המדרכה. היינו צריכים ללמד אותו ללכת ברחוב".

מאז נמצא שון בכלבייה, כאמור כבר למעלה משנה. "אנחנו מחפשים מישהו שאוהב כלבים, שיש לו ניסיון באילוף או שהוא מאלף מקצועי, שיהיה מוכן לקחת את שון הביתה, שיראה זאת כאתגר", אומרת רותי.

האם היו ניסיונות לאמץ את שון?
"היו ניסיונות, אבל הם לא צלחו. אם יש את התנאים המתאימים אפשר לאמץ אותו בלי בעיה. בנוסף, אחת המתנדבות בעמותה, מאלפת כלבים ששמה אור, מבטיחה ללוות ולהדריך באופן אישי את מי שיבחר לאמץ את שון".

רותי מבהירה כי מי שיאמץ את שון יציל את חייו. "כמה אפשר להחזיק כלב במצב כזה ככה? אני לא מאמינה שאי אפשר למצוא לו פיתרון, ואני איאלץ להגיע למצב שאני אצטרך להרדים אותו. הוא מסכן, להיות סגור בכלוב זה לא חיים בשביל כלב. אף פעם לא הייתי במצב כזה. אם מישהו מוכן לקחת את האתגר, הוא יקבל את כל ההדרכה והסיוע". לפרטים נוספים צרו קשר עם רותי - 054-6964142