מבצע התרמה נערך השבוע למען בני משפחת עובדיה, אשר לפני כחודש ימים עברו להתגורר באוהל מול בית העירייה לאחר שנקלעו למשבר כלכלי חמור ולחובות ענק.

עוד ב-mynet:
כך גרה משפחה בת שבע נפשות בדירת חדר וחצי
הגזבר 16 מיליון שקלים מכספי הקיבוץ
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

כזכור, עם כניסת חג הסוכות, עברו בני הזוג יתיר ועדי עובדיה, יחד עם שלושת ילדיהם הקטנים, להתגורר במאהל מאולתר בסמוך לבניין העירייה ברחוב ויצמן בעיר. זאת, מאחר שלא יכלו להמשיך ולשלם את שכר הדירה בה התגוררו, בעקבות אי עמידה בתשלומים לבנק וחובות שהסתכמו בלמעלה מחצי מיליון שקלים. בנוסף, צברו בני הזוג חובות כספיים בשוק האפור הנאמדים בסך של כ-70 אלף שקלים.

"זאת הייתה מעין מפולת. אי אפשר היה לעצור את זה", סיפר האב בכאב. "לקחנו עוד הלוואה ועוד הלוואה עד שכבר לא יכולנו לעמוד בה. כרגע אין לנו לאן ללכת, אין לנו כסף, אין לנו כלום. זה המצב, אנחנו באוהל".עד עכשיו הסתדרו בני המשפחה בעיקר מתרומות של חברים ועוברי אורח. השבוע, החליטו זוג ההורים לקבל את הצעת העירייה לממן להם חודשיים של שכר דירה, כך שיוכלו, לפחות נכון לימים אלו וגם אם באופן זמני, לעזוב את האוהל בו הם התגוררו למעלה מחודש ימים כך ולחיות תחת קורת גג.

"לקחנו את ההצעה שהעירייה נתנה לנו כי קשה לנו להיות באוהל בגלל הילדים", אומר השבוע יתיר. "אני מפחד עליהם. הלילות הפכו לקרים ועוד מעט כבר אמור
לרדת גשם. בינתיים אנחנו מחכים לתשובה ממשרד השיכון, שבוחן את המצב שלנו. אני מקווה שיהיו תשובות חיוביות ושעוד חודשיים לא נמצא את עצמנו שוב פעם באוהל".

השניים גם התבשרו השבוע בהתרגשות על מבצע התרמה למענם, אותו מארגן גיל סיני, חבר ילדות של האב.

"מבצע ההתרמה נועד לנסות לסייע למשפחה בהתמודדות מול הוצאה לפועל, מציאת דיור והסדר החוב לשוק האפור, לפחות בשלב ראשון", אומר סיני. "עיריית כפר סבא הציעה להם בינתיים חודשיים שכירות ואנחנו רוצים לארגן כמה שיותר תרומות בשביל שהם יוכלו להמשיך להתגורר בשכירות גם מעבר לחודשיים הללו והם יוכלו לעמוד על הרגליים.

"הדפסנו מעין תעודות הוקרה, שכל מי שיתרום למשפחה יזכה לקבל. בינתיים המצב לא סימפטי. אין שום גוף או ארגון שעוזר להם בצורה רצינית. אנחנו מנסים ככל שביכולתנו על מנת לגייס תרומות בשביל לתת להם ולילדים ראש שקט".