עיריית כפר סבא ביצעה, במסגרת שיפוצי קיץ במוסדות חינוך, שיפוץ בגן הילדים העירוני "דרור" ברחוב אהרונוביץ' בכפר סבא, הסירה את מתקני החצר כחלק מעבודות השיפוץ והחלפת מתקנים ישנים, אך שכחה להחזירם. למרות שחלפו כבר למעלה מחודשיים מאז נפתחה שנת הלימודים החדשה, מלבד נדנדה אחת קטנה, שנותרה בשטח חצר הגן, לא הוצבו עד היום מתקנים חדשים וההורים מתלוננים כי למרות פניות חוזרות ונשנות לעירייה הם טרם קיבלו מענה.

עוד ב-mynet:
בן 12 מגדל בחדרו צמחים טורפים
האימהות שוויתרו על קריירה לטובת חינוך ביתי
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

לדברי חברת ועד הורי הגן, במסגרת השיפוץ נלקחו מחצר הגן: מגלשה, נדנדה וטבעות מתח, שהיו חביבות במיוחד על הילדים. במהלך השיפוצים הבטיחה העירייה להתקין מתקנים חדשים בחצר הגן עם פתיחת שנת הלימודים, אולם עד כה טרם עשתה זאת. עוד אומרת חברה בוועד הורי הגן, שהוועד יצר קשר בתום החגים עם מיכל גרשון, מנהלת מחלקת גני הילדים בעירייה. זאת, על מנת לברר מדוע טרם הוכנסו מתקנים חדשים לחצר הגן, לאחר תחילת שנת הלימודים.לדבריה, גרשון התנצלה בפני ההורים על העיכוב בהשלמת השיפוצים ונימקה אותו במיצוי תקציב מחלקת הגנים לשנת 2013. עוד מסרה גרשון להורים, כי השלמת השיפוצים בגן אינה צפויה להיפגע בעקבות המיצוי וכי למעשה בקרוב צפוי להגיע יועץ מטעם העירייה, אשר יבצע את המדידות הנדרשות עבור התאמת המתקנים החדשים לחצר הגן. מסר זה שב וחזר על עצמו בהודעת מייל שנשלחה להורים בשבוע שעבר ושלפיה היה היועץ אמור לבצע את הבדיקות האמורות, בדיקות שנעשו רק השבוע.

בינתיים נותרו ילדי הגן, בגילאי טרום-טרום חובה, ללא מתקנים לשחק בהם בחצר הגן, להוציא ארגז חול ונדנדה קטנה. "אני מרגישה שאני לוקחת אותם לגן משחקים באוויר הפתוח", אמרה לנו אחת האימהות, ספק בצחוק וספק בעצב. "הילדים משחקים באבנים ובחול כי אין משהו אחר. לא ייאמן שכך נראה גן עירוני בכפר סבא".

"פשוט לרחם עליהם", מוסיפה חברת הוועד. "כואב לנו הלב להביא אותם לגן מדי בוקר. ביוזמה שלנו, החלו מספר הורים להביא משחקים מהבית, שיהיה לילדים מה לעשות, אבל עדיין ניכר שמשעמם להם. את רואה אותם מצטופפים ליד הגדר ומסתכלים על החצר של הגן הצמוד, בו יש מתקנים והילדים משחקים ונהנים. גם ככה אנחנו מרגישים שגני העירייה נורא מוזנחים ולא ברור מה ההיגיון שלא להתקין מתקנים חדשים עוד בטרם החלה השנה".

מעיריית כפר סבא נמסר: "חצר גן 'דרור' עברה לאחרונה שיפוץ במסגרתו נבנו בחצר ביתן בובות לילדים, ארגז חול ומחסן. אנו נמצאים בקשר עם צוות הגן וועד הגן ובימים הקרובים ייערך ביקור בגן לבחינת תוספת המתקן בחצר".