במסגרת המדיניות הירוקה והתרחבות פרויקט הפרדת הפסולת ברחבי העיר והארץ, לוקחת עיריית כפר סבא והאגף לאיכות הסביבה בעירייה חלק בפיילוט בקרב בתי אב בעיר לבחינת מוצר חדשני ומקורי – שקית אשפה מפוצלת להפרדת פסולת אורגנית ויבשה בפח האשפה הביתי. הניסוי נעשה בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה.

עוד ב-mynet:
תופעה בנתניה: נוטשים כלבים בשטחים פתוחים בשכונה
נחל מערות הוכרז כאתר מורשת עולמית
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הפיילוט, שיצא לדרך בימים אלה, יתקיים בקרב כ-400 בתי אב, המפרידים כבר פסולת זה כשנה, ויחל בשבועות הקרובים. במסגרת הפיילוט יעברו מתנדבים בבתי האב וידריכו אותם בשימוש נכון בשקית. ההדרכה והחלוקה תתבצע על ידי קבוצת מתנדבים, בני נוער ומבוגרים.כיום, על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה, מחלקים בכל בתי האב שמצטרפים למהלך הפרדת הפסולת פחי שיש קטנים לפסולת אורגנית. מטרת הניסוי היא לבחון האם ניתן לשפר את איכות וכמות ההפרדה על ידי שימוש בשקית מפוצלת שמתלבשת על כל פח סטנדרטי בעזרת גומייה. השקית מפוצלת לחצי חום - המיועד לפסולת האורגנית, והחצי הירוק לפסולת היבשה. כל תושב המשתתף בפיילוט יקבל ערכה הכוללת גומייה וכ-35 שקיות.

במעמד החלוקה יישאל מספר שאלות על דפוסי ההפרדה בבית, וכשלושה שבועות לאחר סיום הפיילוט, מהאגף לאיכות הסביבה בעירייה ייצרו איתו קשר וישאלו אם יש שינוי בעקבות השימוש בשקיות.

פרויקט הפרדת האשפה כולו יוטמע בכל העיר באופן הדרגתי, במשך שלוש שנים, והצפי הוא שעד סוף שנת 2014 תתקיים הפרדת אשפה מלאה בעיר כולה. הפרויקט צפוי לחסוך הטמנה של כ-13,000 טונות אשפה בשנה, או כ-1,000 משאיות אשפה, המהווים כ-80 אחוז מסך האשפה האורגנית המיוצרת על ידי תושבי העיר.