תקציב עיריית כפר סבא לשנת 2014, יגדל בלא פחות מ-50 מיליון שקל לעומת השנה שעברה, ויעמוד על סכום של כ-636 מיליון שקל. כך עולה מהצעת התקציב שתובא לאישור מועצת העיר השבוע. כ-50 אחוזים מעליית התקציב יוקצו להוצאות שכר, המהווים כ-9.3 אחוזים מהתקציב. עוד עולה מהצעת התקציב כי פירעון המלוות של העירייה הצטמצם באופן מזערי ביותר ויעמוד כ-20.9 מיליון שקל.

עוד ב-mynet:
נתניה: הבית הוצף זו השנה השלישית ברציפות
מדוע לא אוכפים את איסוף צואת הכלבים?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מתקציב העירייה, שהגיע ל-mynet ו"ידיעות השרון", עולה תמונת מצב מדאיגה. מגורמים במועצת העיר נמסר כי הגירעון השוטף של כפר סבא עומד על חמישה מיליון שקל בעוד הגירעון המצטבר נע סביב כ-15 מיליון שקל. יחד עם זאת, לגירעון זה מתווספות הלוואות שלקחה עיריית כפר סבא, כגון הלוואה בסך 10 מיליון שקל לטובת מענקים למדינה, והלוואה נוספת על סך של כ-55 מיליון שקל, על מנת לכסות את פערי המימון שנוצרו בעקבות הקמתו של אזור התעשייה החדש. סך ההיתר למשיכת יתר מהבנקים, עומד על 31.8 מיליון שקל.עלייה חדה של 13 אחוזים נרשמה באגף החינוך, המהווה כ-42 אחוזים מהתקציב לשנה הקרובה, ויעמוד על סך של כ-266.6 מיליון שקל. עלייה זו נובעת, בין היתר, מעלייה חדה במספר גני הילדים בעיר וגני היול"א (יום לימודים ארוך), שההוצאות עליהם יעמדו על סכום של כ-80 מיליון שקל. גידול של 13 מיליון שקל לעומת שנה שעברה.

סך המשכורות באגף החינוך קופץ בלמעלה מ-20 מיליון שקל, כשכמחצית מסך הגידול בתקציב, יוקצה עבור שכר של עובדי החינוך וההוראה. נתון שאולי מראה על תחלופה גבוהה בקרב צוותי גני היול"א, הוא שכר שירותי הסייעות המחליפות בגנים אלו. שכר שעמד בשנה שעברה על סך של 331 אלף שקל ויעמוד השנה על סך של 800 אלף שקל.

אגף נוסף שייהנו מעלייה משמעותית בתקציב הנוכחי, הוא אגף איכות הסביבה, בו נרשמה עלייה של קרוב ל-9 מיליון שקל. אגף הייעוץ המשפטי זוכה לעלייה של 2 מיליון שקל ואגף ההנדסה ייהנה מעלייה של קרוב לשני מיליון שקל, סכום דומה לזה שיוקצה לשכר עובדי האגף, שכר שיעלה השנה בכ-200 אלף שקל לעומת השנה שעברה. תקציב לשכת ראש העירייה יעמוד על סך של 3.5 מיליון שקל, עלייה של קרוב ל-900 אלף שקל.

אחד הנתונים המפתיעים מתייחס לתקציב אגף הדוברות, שייהנה מעלייה של למעלה מ-100 אלף שקל בתקציבו ויעמוד על 1.5 מיליון שקל. בין היתר מטרותיו של אגף זה, כפי שמופיע בתקציב, הוא מניעת כתבות עוינות בתקשורת, פרסום של לפחות 200 כתבות חיוביות בשנה בעיתונות המקומית ו-12 כתבות חיוביות בעיתונות הארצית, והגדלת מספר המשתמשים בדף הפייסבוק של העירייה ב-20 אחוזים. כל זאת, יש לציין, על חשבון משלמי המסים.

מי שחשש מכך שמכיוון שלא מדובר בשנת בחירות, תקציב אירועי יום העצמאות יפחת, יכול להסיר חשש מליבו. גם השנה התקציב ליום העצמאות יהיה מנופח ויעמוד על למעלה מ-800 אלף שקל, בדומה לשנה שעברה.

מעיריית כפר סבא נמסר: "אין גירעון בתקציב העירייה השוטף וגם שנת 2014 צפוייה להסתיים באיזון תקציבי. עומס המלוות של העיריייה קטן בשנים האחרונות בצורה משמעותית וחיובית ביותר, מסך של 230 מיליון שקלים לסך של 128 מיליון שקל, המהווים 21.9 אחוזים. הלוואת תקציב הפיתוח הינה כמקובל, לצורך מימון ביניים להקמת אזור תעשיה חדש. העלייה בתקציב הוצאות השכר נובעת בחלקה בשל הגידול הדמוגרפי המשמעותי שחל בעיר, הגידול המשמעותי במספר התלמידים והסכמי שכר של עובדי ההוראה".