זו הייתה שנה לא פשוטה עבור הקיבה הכפר סבאית. תהפוכות בשוק המזון המקומי לצד בחירות לא פשוטות. ובכל מקרה צלחנו אותה בדרך לעתיד טעים יותר. להלן הכתבות שגרמו לבטן שלכם להתכווץ ולהתקשר מהר לפיצרייה/המבורגריה הקרובה.

מראה, מראה שעל הקיר – מהי הפיצרייה הטובה בעיר?

באמצע אוגוסט החלטנו לעשות לזה סוף, ולבקש מקוראי "מיינט" לקבוע מי הכפר סבאית הטובה ביותר בכל הנוגע לבצקים המפורסמים נוסח איטליה. קוראינו די קפצו על העגלה וקבעו לאחר כ-12,700 הצבעות כי פיצה מאסטרו היא היא המאסטרו של הפיצות בעיר. אחריה הגיע הסניף המפורסם של פיצה האט, והילד החדש בבלוק – פיצה נאפולי.

שלמה ומורן שאבי. הזוכים הגדולים | באדיבות פיצה מאסטרו

פסח כשר או פסח כופר?

עם בוא האביב החלטנו לעשות לכם את החיים קלים, ומיינו את המסעדות השונות בעיר לכשרות לפסח, לא כשרות לפסח וההוא שלא רצה לפתוח. המידע לא נפל על אוזניים ערלות, ובין הקוראים אותרו לא מעט אפיקומנים, שלא לומר המבורגרים עסיסיים, וכולנו מסובין.

ארומה וקניון ערים – כבר לא

צריך להבין משהו לגבי הסניף הארומטי של ארומה בקניון ערים. אי אפשר היה לעבור על פניו, בלי לחשוב על הפעם שישבת בו לראשונה, לפני 5, 10, 20 שנה. ועכשיו הוא כבר ממש לא בקטע שלנו. ובמובן מסוים זה הסיפור של כל ערים. הקניון העירוני הכי לוקאלי שיש, שרשתות תל אביביות גילו בו את הכפר סבאיות פעם בנערותינו, רק בשביל לזנוח אותו למרכזים גדולים בשולי העיר כשהתברגנו... סליחה התבגרנו.

אולדיס. פנקייקים ופסח - לא דיבור גס | צילום: יח"צ

כשההוד השרונים פרצו את החומה הקולינרית

ביום בהיר אחד הודיעו הבעלים של מסעדת נונו, בלי בושה, שהם לא מחכים לסיפוח הכפר סבאי של רפי סער. נונו, למי שלא מכיר, אחת המסעדות המוכרות באיזור השרון ובמרכז בכלל, פתחה סניף מקומי באיזור התעשייה הכפר סבאי. מעין תערובת טעימה בין בית קפה לפיצרייה לגלידרייה.

אז נכון, לא מדובר במסעדה, אבל חנות המפעל של מימי הפכה את איזור התעשייה הישן לקצת יותר אטרקטיבי, ועל הדרך הזכירה לנו גם את מסעדת אחלה השכנה. בקיצור, אחלה מימי.

פיצה של נונו (צילום: דניאל לילה)

נקניקיות גבירותיי ורבותיי, וגם בירות

את מה שנדב רון רסקי הצליח לאכול בתחרות הנקנקיות ובירה בביר גארדן בפברואר, ייקח לרובנו באיזור היומיים וחצי לסיים ובקושי רב. לו זה לקח 7 דקות. בתמורה הוא קיבל אספקה שנתית של בירת ויינשטפן, והותיר אותנו תוהים, האם זה באמת שווה את זה?