בימים אלה עיריית כפר סבא, באמצעות המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות, ובשיתוף משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, פועלת להקמתו של בית קהילתי למשפחות לילדים עם מוגבלויות, שצפוי להיפתח בחודש דצמבר השנה.

צילום המחשה: shutterstock

הבית הוקם בשיתוף פעולה של העירייה עם הנהגת ההורים המיוחדים בכפר סבא ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים מתוך תפיסה וצורך למתן מענה קהילתי חברתי למשפחה עם ילד עם מוגבלות. היחידה לשירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות אשר הוקמה לפני כשנה החלה לפתח שירותים קהילתיים רבים הכוללים: קבוצות חברתיות לסבים וסבתות, חונכויות, הקמת קבוצת מנהיגות הורים, שירותי פנאי, קידום תעסוקה, הנגשת מידע ועוד ובמסגרתם יפתח הבית למשפחות מיוחדות.  פתיחת המרכז למשפחות מהווה נקודת שיא בעשייה הקהילתית, זאת מתוך הבנה כי הצורך במתן כלים למעטפת המשפחתית חיונית.  

המרכז נועד להנגיש את כלל השירותים הקהילתיים המיועדים למשפחות אלה ביניהן: פעילויות פנאי, פעילויות העשרה ואירועי תרבות. יתרה מזאת, יפעלו במקום תכניות העצמה ופנאי לכלל בני המשפחה כגון: קבוצות חברתיות, קבוצות שיח לאחים ולאחיות ולסבים ולסבתות, מנהיגות הורים מיוחדים, חוגים ואירועים קהילתיים. כמו כן, בניית מערך נוסף של שירותי תמיכה בקבוצות לליווי הורים במגוון נושאים, ביניהם: התמודדות עם יציאה מהבית, חינוך מיני – חברתי, זוגיות, התמודדות עם קונפליקטים ועוד.  

יש להדגיש כי שהמקום יאפשר פעילות גם לתושבי השכונה לפעילויות אחרות וזאת כחלק ממדיניות העירייה לניצול מירבי של מבני הציבור בעיר לטובת התושבים