צילום המחשה: shutterstock

97% מהציבור בשרון חושב שלקרוא ולכתוב הודעות בטלפון הסלולארי במהלך נהיגה זו פעולה מסוכנת במידה רבה מאוד, דבר שלא מפריע ל-51%  מתושבי השרון להודות שהם עושים זאת, כך עולה מסקר שערכה עמותת אור ירוק בסוף שנת 2016 באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות".

רבים מהנשאלים מעריכים כי מסוכן להשתמש בסלולארי בנהיגה אך מוכנים לקחת את הסיכון:  באזור השרון הודו 51% מהנשאלים כי הם מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית או אוזניה בנהיגה בתדירות כלשהי. 51% אף העידו כי הם קוראים או כותבים אסאמאסים בזמן הנהיגה בתדירות כלשהי.

לגבי קריאה או כתיבה של הודעה בזמן נהיגה מסוכנת  יש הסכמה גורפת:  97% מתושבי אזור השרון סבורים שקריאה או כתיבת אסאמאסים בזמן נהיגה היא פעולה מסוכנת. 87% חושבים שדיבור בטלפון נייד ללא דיבורית או אוזנייה בעת נהיגה היא פעולה מסוכנת. 97% מהנשאלים מאמינים כי גלישה באינטרנט ושימוש ברשתות חברתיות בנהיגה היא פעולה מסוכנת.

כשנשאלו האם הגברת האכיפה בקשור לשימוש בסלולארי בנהיגה גורמת להם לחשוש יותר משימוש בו כשנוהגים ברכב, השיבו 68% מתושבי השרון הנשאלים כי חושבים שכן יחששו יותר להשתמש בסלולארי בנהיגה בעקבות האכיפה המוגברת.

ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק: "אנחנו עדים לעליה מתמדת במספרי הנפגעים בתאונות דרכים, בכל יום מתרחשות תאונות קטלניות ונפצעים רבים. אין מספיק ניידות משטרה בכבישים, אין מספיק שוטרים. הנהגים לא חוששים מהמשטרה כיוון שהם פשוט לא רואים אותה בשטח, כי חסרות מאות ניידות בדרכים. נהג שרואה ניידת יוריד את הרגל מהגז באופן טבעי, לא יסמס וינהג באופן בטוח יותר. במקומות בהם קיימת נוכחות מוגברת של ניידות ושוטרים יש ירידה בתאונות ובנפגעים. משרדי הממשלה האחראים על הבטיחות בדרכים חייבים לקחת אחריות ולהגביר את ההסברה בנושא הסכנות בשימוש בסלולארי והסחות הדעת בנהיגה ומעל הכל להגביר את האכיפה"