התיכונים בכפר סבא יושבתו מחר במסגרת המשך מאבק ארגון המורים לקבל תוספות שכר מיידיות למורים ותיקים.

צילום המחשה שאטרסטוק

כפר סבא אינה היחידה- התיכונים יושבתו בכל האיזור כולל ברעננה, הרצליה ונתניה. סך הכל יושבתו מחר 82 בתי ספר תיכוניים. פגישה מתרחשת הערב בין רן ארז יו"ר ארגון המורים ובין הנהלת משרד החינוך בניסיון לפתור את המשבר אך משרד החינוך כבר הודיע שאינו יכול להענות לבקשה לקיים דיון כלשהו על תוספות שכר מיידיות בשל מגבלות תקציביות. ארגון המורים כבר איים בצעדים נוספים ובקמפיין תקשורתי חריף.

בין העיצומים שבהם מתכוונים לנקוט אם הדרישות לא יתקבלו, סרוב של מורים להשתתף בכל פעילות חוץ בית ספרית כמו תחרויות ספורט, הצגות טיולים וכדומה החל מסוף חג החנוכה. הוחרגו רק הכנות של משלחות שעתידות לצאת למסע בפולין וביקורים ביד ושם.

סלעי המחלוקת העיקריים במשא ומתן היא הדרישה להסכם חדש במקום הסכם "עוז לתמורה" שנחתם בשנה שעברה, העלאות שכר שוות למורים ותיקים וחדשים וכן החלת כל התוספות מיידית.

 יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר ל-ynet: "אני נכנס כעת לפגישה עם המנכ"לים של משרדי החינוך והאוצר. אני לא אופטימי, משרד האוצר מחזיק בפנקס הצ'קים וכרגע הם לא מוכנים לזוז מטר. אם לא תהיה התפתחות במשא ומתן - אני מבטיח לכם שאחרי חנוכה יהיה מאבק חריף ביותר, והוא יהיה מלווה בקמפיין מאוד לא סימפטי".