צילום: פרטי

תושב השכונות המזרחיות שרצה לנסוע באוטובוס מהתחנה הסמוכה לביתו, גילה שתחנת האוטובוס בפינת בן-יהודה והפועל אינה נגישה. ממפלס המדרכה מובילות אל התחנה שתי מדרגות ולא ניתן להגיע אליה מהדשא המפריד בין המפלסים בשל אבני שפה גבוהות שתוחמות את המדרכה.

"פניתי אל העיריה בענין בטלפון בסוף אוגוסט. בתחילת ספטמבר פניתי כדי לברר מתי זה יטופל והפנו אותי למחלקת ההנדסה. באוקטובר פניתי ואמרתי שזה עדיין לא סודר ובינתיים התחנה עדיין לא נגישה והפנו אותי למחלקת נגישות. כבר בספטמבר פניתי למוקד דרך הווטסאפ ולא ענו לי וכמה ימים חיכיתי ושוב פניתי ואז ענו שפתחו קריאה וזה בטיפול. אבל כשהתעקשתי שבינתיים התחנה לא נגישה וחייב להיות פתרון לא היתה תשובה קונקרטית מתי זה יקרה. כל פעם מתנהגים כאילו הנושא חדש ומגלגלים אותי בין אחד לשני". 

צילום: פרטי

אתה מאוכזב מטיפול העיריה?

"כנראה שזו תחנה שלא צריך להגיע אליה בכיסא. שהנכים יקנו רכב. הם לא מוכנים אפילו לבדוק את הענין, העירייה לא אכפת לה. העיריה פשוט מצפצפים". 

גם נ' אם לתאומים מכירה היטב את התחנה המדוברת: "זה נורא ואיום. אני לא יכולה לבד להוריד את העגלה, שהיא גם ככה גדולה ומסורבלת, במדרגות שם שהם תלולות. אני מפחדת שאם אעשה את זה עם הגב אפול לכביש, כי משופע שם, אם אני עושה את זה מלמעלה אני מפחדת שמהכובד אני אעזוב את העגלה בטעות והילדים ילכו לכביש. על להעלות ממנה עגלת תאומים בכלל אין מה לדבר. זה פרויקט מטורף. אם עומד שם מישהו אז לפעמים עוזרים לי וגם זה לא תמיד. אני פשוט הולכת לתחנה אחרת, זו שקרובה לקפלן רק בגלל שזו, התחנה בפינה של הפועל, תחנה שתכנן אותה מישהו שבחיים לא דחף עגלה, סליחה שאני אומרת"

מעיריית כפר סבא נמסר: "אנו מצרים על אי הנוחות שנוצרה. חשוב לציין כי הנושא מטופל אל מול הגורמים הרלוונטיים".