מפקחי משרד החקלאות תפסו 2 טון בשר בקר וכבש בטייבה, חלקו משחיטה שחורה וחלקו מוברח משטחי הרשות הפלשתינאית. הבשר הועבר להשמדה. נגד החשוד, בן 40, נפתחו הליכים משפטיים.

צילום: משרד החקלאות

במהלך פעילות מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) של משרד החקלאות, בשיתוף עם משטרת טייבה והרופא הווטרינר המחוזי של המשרד, זיהו המפקחים בשר בקר וכבש, שהוחזק בתנאים אסורים במחסן בטייבה שבאזור המשולש. במהלך הביקורת, עלה כי חלקו של הבשר הוברח מהרשות הפלשתינאית, וחלקו בשר שמקורו בשחיטה שחורה. מדובר באחת התפיסות הגדולות של בשר שארעו לאחרונה.

מן החקירה עלה, כי בעל המחסן, בשנות ה - 40 לחייו, ניסה לשווק את הבשר בחנויות בטייבה ועלה החשש כי הוא יועד לחנויות נוספות באיזור הוד השרון, רעננה וכפר סבא. האירוע סוכל והבשר הועבר להשמדה. נגד החשוד, נפתחו הליכים משפטיים. 

צילום: משרד החקלאות
במשרד החקלאות מציינים, כי שחיטה שחורה הינה שחיטה ללא פיקוח של רופא וטרינר כנדרש, טומנת בחובה סכנה ממשית לבריאות הציבור כתוצאה משימוש בסביבה שאינה מותאמת לשחיטת בעלי חיים, ועלולה להוביל לזיהום הבשר. באיזור כפר סבא והוד השרון ארעו בשנה האחרונה מספר מקרי הברחות של בשר וביצים מאיזור הרשות הפלסטינית וכן נמצא בשר שלא עמד בתקנים וטרינריים בקצביות . מעבר לעובדה שהבשר אינו כשר, ההחזקה והשחיטה בתנאים לא נאותים של בשר וביצים יכולה לגרום למחלות קשות כגון סלמונלה וליסטריה.

יצוין, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלשתינאית עקב חשש לבריאות הציבור וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר מאולתרים ללא אישור ופיקוח.

במשרד הבריאות מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה, הנושאת תווית ובה שם המשווק והיצרן ותאריך ייצור ופג תוקף.