23 שנה וכאילו כלום. אם למישהו היה ספק לגביי עוצמות ההסתה המבעבעות בחברה הישראלית, הרי שהיום (ד') הגיעה תזכורת מהדהדת ברחובות עירנו. על לוח מודעות עירוני בו פורסם כרוז של עצרת זכרון לזכרו של ראש הממשלה המנוח שנרצח, יצחק רבין, דאג עובר אורח להוסיף שני צלבי קרס על מצחו ואת הכיתוב "בוגד".

הכרוז שהושחת. לאן הגענו? | צילומים מתוך הפייסבוק

בעצרת הזכרון לרבין שצפויה להתקיים ביום ראשון הקרוב (21.10) בשעה 20:00, ינכחו גם ראש העירייה המכהן, צביקה צרפתי, חברי מועצת העיר ואנשי ציבור. באירוע שיהיה פתוח לציבור, תתקיים תפילת יזכור, ישאו דברים ותתקיים מסכת אורקולית. כל אלו בביצוע תלמידי התיכון על שם רבין בעיר.

כזכור, רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל ב-4.11.1995, היווה טראומה עצומה בחברה הישראלית. רצח רבין, שתולדות חייו נשזרו בתולדותיה של המדינה, אם כראש ממשלה, שר בטחון או כרמטכ"ל ואיש צבא, על ידי תושב הרצליה, פילג וקיטב את החברה והותיר בה שסע עמוק. 

הכרוז המלא שהושחת | צילום מתוך הפייסבוק

עיריית כפר סבא מסרה בתגובה: "מיד עם היוודע המקרה הוגשה תלונה במשטרה ופעלנו להחלפתו של השלט. עיריית כפר סבא מגנה את המקרה ורואה בחומרה כל גילוי של אלימות פיזית ומילולית".

עילאי הרסגור הנדין | צילום: ליאור פילשטיינר

יו"ר מרצ בעיר, המועמד לראשות העירייה, עילאי הרסגור-הנדין, אמר: "כפר סבא היא עיר סובלנית ומכבדת. תושבי כפר סבא סולדים מתופעות מכוערות כמו זו. התעלמות מהבעיה תביא לעוד ועוד ביטויי שנאה. עלינו לעקור את התופעות הללו מהשורש ולהכניס באופן דחוף תוכנית חינוכית להגברת הסובלנות, כיבוד האחר ופלורליזם".