נתוני הגיוס הארציים התפרסמו הבוקר עם בשורה טובה עבור כפר סבא כשבין ערי המרכז היא התברגה במקום העשירי בשיעורי גיוס הבנים.

צילום המחשה: דובר צה"ל

שיעור גיוס הבנים עומד בכפר סבא על 88 אחוז כשיותר מ47 אחוז מהמתגייסים הכפר סבאים ישרת ביחידות לוחמות. אחוז הכפר סבאים שיוצא לקצונה עומד על על 8.4 אחוזים.

גם אצל הבנות המצב מצוין כששיעור גיוס הבנות בעיר גבוהה והיא ממוקמת בין ערי המרכז במקום ה12 עם 79.8 אחוזים מבנות העיר שמתגייסות לצה"ל. אחוז היוצאות לקצונה מבין הבנות בעיר עומד על 5.5 אחוזים.

לשם השוואה אחוז הגיוס של בנים בהוד השרון עומד על 92.4 ואחוז הבנות המתגייסות 89.2 והיא נמצאת במקומות החמישי והשני בהתאמה. רעננה השכנה ממערב ממוקמת מתחת לכפר סבא בדירוג  עם 81.8 אחוזי גיוס בנים ו71.3 בנות מתגייסות מה שמציב אותה במקומות ה11 וה14 בהתאמה. ברעננה לעומת זאת אחוזי היציאה לקצונה גבוהים יותר כש12 אחוז מהבנים יצאו לקצונה ו6.8 אחוז מהבנות.

ד"ר דבי שני

חברת המועצה ד"ר דבי שני שעוסקת רבות בנושא הגיוס בקרב בני נוער הגיבה: "נושא הגיוס קרוב במיוחד ללבי, פרשתי מצה"ל בדרגת סא"ל כראש ענף המיון ואני רואה בנתוני גיוס עירוניים חלק מה-DNA הערכי של העיר. בשנים האחרונות אני עומדת בראש ועדת היגוי עירונית העוסקת בעידוד לגיוס משמעותי, ביחד עם השותפים מאגף חינוך, מחלקת הנוער, מרכז צעירים ותחום הכנה לצה"ל בעיריה.

העשייה בנושא זה בעיר רחבה מאד ואני שמחה לראות שיש תוצאות חיוביות. נתוני הגיוס שפורסמו השבוע ע"י צה"ל מתייחסים לחיילים ילידי שנת 1996, שרובם סיימו יב' והתגייסו ב-2014 ומשתחררים השנה ב-2017.

שיעור הבנים המתגייסים בכפר סבא עלה באופן משמעותי ומעורר גאווה - מ-85.2% עלינו ל-88%. שיעור הבנות המתגייסות שומר על יציבות - מ-80% ניכרת ירידה קלה ל-79.8%. עם זאת התאכזבתי לראות ירידה משמעותית בנתוני המיצוי לקצונה של הבנות בעיר ויש לנו עוד עבודה רבה לעשות".