חודש הנגישות הושק בכפר סבא בקול גדול עם קמפיין נרחב והרבה יחסי ציבור אבל המצב בשטח אינו מזהיר בלשון המעטה. ברחוב התע"ש באיזור התעשיה, נדמה שהנכים נשכחו לגמרי מלב.

נגישות ברחוב התע"ש

"לפעמים אני מגיע לבית הקפה גלי'ס באיזור התעשיה בשביל פגישות, או בכלל שם לאיזור בית הפעמון", מספר לנו נכה צה"ל מוגבל בהליכה, "מעבר לזה שאיזור התעשיה מפוצץ ואין חניה ושבאופן כרוני חונים שם בנכים באיזור התע"ש במדרכה ממול הבנינים של פינת יוחנן הסנדלר יש כנראה סוחר של רכבים יד שניה. יצא לי מספר פעמים לחנות בצד ההוא ולהתחרט על זה כי הם פשוט מחנים על המדרכה הרחבה את כל הרכבים כאילו זה שטח פרטי שלהם ובשבילי זה ממש בעיה לרדת לכביש, אבל בכלל הטענות שלי לא אליהם". 

אז למי?

"מה, הדבר הזה חדש? ברור שהם מקבלים מהעיריה הסכמה שבשתיקה לעשות את זה. אם היה פקח בא ונותן קנסות כמו בכל מקום אחר, זה לא היה חוזר על עצמו. יום היה בא, יומיים, זה היה מפסיק, נגמר, זה מדרכה של אנשים לא של ביזנס. אבל בעיריה מעלימים עין. זה לא חשוד? המנהג הזה ממשיך שנים ואף אחד לא אומר כלום? לא נראה לי הגיוני". 

נגישות ברחוב התע"ש

אתה חושד במשהו לא כשר?

"אני לא יודע, אבל אני אומר שכשראיתי את הדיבורים שלהם על נגישות, כל פעם כעסתי. כי כפר סבא לא נגישה. יום אחד שמהעיריה יצאו עם מקל, עם כיסוי על העיניים. שינסו להגיע למשרד שלהם עם כיסא. רציתי לדבר עם מישהי במחלקת משכורות של העיריה, לתת לה משהו שלא קשור לעבודה שלי, כי אני לא עובד בעיריה, אמרה לי "תקפוץ", זה קומה שניה בלי מעלית. בטלפון לא ידעה שאני נכה, וזה עוד מישהי שיכלה שניה לרדת למטה. העיר הזאת לא נגישה. מי שאומר שכן הוא... אני לא אגיד מה הוא"

צלצלת למוקד 106?

"כן ונו?". 

מעיריית כפר סבא נמסר: "אנו מצרים על המצב שנוצר. הנושא נמצא בבדיקה מקיפה אל מול הגורמים הרלוונטיים".