"יהודה בן חמו הוא חרא של בן-אדם"- כך הצהירה חברת המועצה עו"ד רויטל לן-כהן שחברה כרגע בקואליציה שבראשה ראש העיר המורחק.

רויטל לן כהן. צילום: יעל שרר

ההתבטאות החריפה היתה רק אחת משרשרת של אמירות קשות באחת הישיבות הסוערות שנרשמו בעיר מאז נעצר ראש העיר ונותר מורחק מהעיריה בשל חשד לשיבוש הליכים.

למרות הגשם והקור יצאו עשרות אנשים להפגין מחוץ לישיבה- מצד אחד גוש של מפגינים נגד השחיתות שקראו להדחת בן-חמו בהנהגתם של מירית שקד-ברק משכונת קפלן, נגה דביר מכיסופים ואיציק מנהיימר משכונת הדרים ומולם קבוצת מפגינים שהניפה שלטים בזכות בן חמו והובלה על ידי אתי בוים שהיתה עד לאחרונה יו"ר הנהגת ההורים הזמנית במקום בלה מסיקה שפרשה.

הצעקות, הקללות והעימותים הקשים בין שני המחנות המפגינים השפיעו גם על האווירה בתוך האולם כשהישיבה נפתחה בתביעה חד משמעית של לן-כהן לפתוח את הישיבה לציבור כך שתושבים יוכלו להכנס אליה. לן-כהן סירבה לאפשר פתיחת הישיבה עד שיכנסו תושבים שהמתינו בחוץ.

ראש סיעת מרצ עילאי הרסגור הנדין דרש לדון בהדחת בן-חמו ואף ניסה במופגן במהלך הישיבה להחתים רוב של חברי מועצה על מכתב בנושא. הוא עבר סביב השולחן ושאל את חברי המועצה לדעתם בענין כשאמיר קולמן ואיתן צנעני מהבית היהודי קוראים לעברו "די עם ההצגות!". 

אבל הערב הגיע לשיאו כאשר מירית שקד ברק קראה לחברי המועצה להפגין נאמנות לציבור ולא לבן חמו ונענתה על ידי ל-כהן במשפט "יהודה בן חמו הוא חרא של בן-אדם". משנשאלה מדוע היא עדיין חברת קואליציה שלו ענתה כי היא מפגינה אחריות וחושבת שתקציבים לילדים יפגעו אם תעזוב את הקואליציה. הדברים הסעירו את הקהל וממלא מקום ראש העיר צביקה צרפתי הורה להוציא מהישיבה את מירית שקד-ברק, מהלך שלא צלח.

בכל מהלך הישיבה הפגינו שני המחנות מחוץ לחדר הישיבות עד שהגשם הבריח אותם- עד הפעם הבאה.