היום (חמישי) בשעות הבוקר הפגינו כ-600 תלמידי תיכון רבין למען זכויות המורים.

צילום: פרטי

כזכור, מאבק ארגון המורים באוצר הביא כבר לעיצומים רבים, שפגעו גם בתלמידים. להוציא את השביתות בימי הלימודים, במסגרת העיצומים גם לא עורכים מבחנים, ומבטלים ימי הורים. 

מועצת הנוער של תיכון רבין פרסמה השבוע הודעה במועצת הנוער, המסבירה מדוע יצא קצתפם של התלמידים על האוצר ועל עמידתם למען המורים: "אנחנו תלמידי תיכון רבין כפר-סבא נפגעים באופן ישיר ועקבי מעיצומי אירגוני המורים. הפגיעה בנו באה לידי ביטוי בכמה מקרים.


ביום ראשון ה- 3.12 נקבע לנו מבחן במורחבים של 5 יחידות. בשל השביתה שהייתי צפויה להתרחש באותו היום (סוף בוטלה) המבחן נדחה ליום רביעי שבאותו שבוע (6.12). כמו כן נקבעה לנו מתכונת בהיסטוריה ליום שני ה- 11.12,
מיותר לציין כי דחיית המבחן במורחב ליום רביעי גזלה מאיתנו 3 ימי למידה למתכונת.
ביום שלישי נודע לנו כי המבחן במורחב 5 יחידות שתוכנן למחר בוטל בשל העיצומים, כך שלמעשה המבחן במקצוע מורחב נדחה *פעמיים* תוך גזילת ימי למידה למתכונת.
כמו כן, היום נודע לנו כי המתכונת שנקבעה ליום שני ה- 11.12 מבוטלת, כל עוד עיצומי המורים עוד *בתוקף* ,למרות הביטול נאמר לנו להמשיך ללמוד למתכונת מפני שעיצומי המורים יכולים להתבטל, ובתנאי שהעיצומים יתבטלו המתכונת תתקיים כמתוכנן. מצב שמעמיד אותנו באי ודאות וחוסר יכולת כלפי הנעשה.


בנוסף לכך, נאסר על המורים לפרסם את ציוני המבחנים גם אם בדקו אותם. כך שאיננו זוכים לקבל משוב על העבודה הקשה שהשקענו בלמידה למבחן.
אנחנו לא מבינים איך מערכת שנוצרה למעננו ובשבילנו, התלמידים לבסוף פוגעת בנו".

צילום: פרטי

רות לזר מנהלת תיכון רבין: "היתה זו יוזמה של תלמידי שכבת יב' בתיכון רבין כפר סבא, לגלות סולידריות עם מוריהם ולהפגין תמיכה בעיצומיהם. התלמידים התארגנו בעצמם, בהובלתה של התלמידה, שיר שמטרלינג ושל יו"ר הנהגת התלמידים, איתן שדה. הם הכינו שלטים, בשרו לכלי התקשורת על כוונתם להפגין בחצר בית הספר, כדי שיגיעו לסקר. כל תלמידי בית הספר נרתמו ליוזמה, חיממו את לב המורים וחיזקו אותם במאבקם. אני גאה שאלה הם תלמידנו. תלמידים איכפתיים, מעורבים, סולידריים, יוזמים, אקטיביים ומרגשים מאוד. תלמידים שמבינים שמערכת החינוך היא התשתית לצמיחתם של אזרחי המחר.