בכפר סבא מעונות יום של רשתות נעמת, אמונה  וויצו. ביום חמישי הקרוב הם ישבתו. כיום, אחראית כל מטפלת במעון יום על שישה תינוקות.

צילום: ארכיון

ברשתות דורשים להפחית את המספר לארבעה בלבד. הארגונים המפעילים את המעונות דורשים להעלות את מספר המטפלות, כשם שהועלה מספר המטפלות בגני הילדים מגיל שלוש ואילך.

לפני קצת יותר משנה יצאו הרשתות ויצו, נעמת, אמונה, נשות חירות ונאות מרגלית למאבק במטרה לשפר את שכרן של מחנכות ועובדות המעונות והצליחו בכך, לפחות במעט. מטה המאבק של הרשתות הכריז אז שלא יסתפק רק בצעד זה וימשיך לנקוט בצעדים על מנת לשפר את מערך הגיל הרך וחיזוק מעמדן של עובדותיו. מטה המאבק הסביר שניהל מגעים באמצעות משרד העבודה והרווחה של הממשלה במטרה לשינוי התקינה ולהוספת מטפלת לכל כיתת מעון. מאחר והמאבק לא הצליח החליטו הרשתות להחריף את המאבק ולהשבית את המעונות בכל רחבי הארץ ביום חמישי הקרוב ה-14 לדצמבר.

מטה המאבק מסר להורים: "בעוד שבגנים לגילאי 3-4 הבינו את הצורך והוסיפו סייעת שנייה לכל כיתת גן, מעונות היום לגילאי לידה עד 3 לא זכו לכל התייחסות. אנו תקווה כי הממשלה תשכיל לקחת אחריות על עתיד החינוך לגיל הרך לאלתר ולמנוע את הפגיעה בכם ובילדכם. אנו מודעים לקושי ששביתה מציבה בפנים ומקווים כי תגלו הבנה ותעמדו לצידן של העובדות שלנו המחבקות את ילדכם יום יום".