ליוזמה החינוכית "התמימה" הזו לא ציפו הורי תלמידי בית הספר "רמז" בשכונת יוספטל בעיר.

בית ספר רמז. צילום: עיריית כפר סבא

על פי הודעת העירייה, בבית הספר היסודי החלו בתכנית חדשה, "רגע של הפוגה", שמטרתה לאפשר לילדים "חופש להתפתחות אישית ולהפיג את השגרה ולחצייה. רגע ההפוגה מתקיים בכיתות א'- ב' שלוש פעמים בשבוע במסגרת מערכת שעות מסודרת ומתוכננת מראש, ובמהלך זמן השיעורים. חשוב לציין כי מדובר ביוזמה שמקדמת פעילות גופנית, והילדים בוחרים באיזה אביזר לשחק ומה לעשות בזמן זה".

עוד הוסיפה העירייה בהודעתה: "הרציונל בתכנית הוא שזמן הפוגה מזמן לילדים מגוון פעילויות חווייתיות ומהנות מעולמם, ומאפשר להם הפוגה זמנית מהלמידה הפורמאלית. הפעילות המדוברת מתקיימת בתחנות מגוונות, שמאפשרות לילדים התנסות מגוונת ויקדמו את שיתוף הפעולה ביניהם". 

הודעת העירייה ויישום התוכנית בגילאים כה מוקדמים עוררו הורים רבים שפנו ל"מיינט כפר סבא" וטענו: "מדובר במכבסת מילים שנועדה לחפות על גזענות לשמה. לא שמענו שיש תוכנית כזו בשאר בתי הספר הייסודים בשכונה הירוקה או במרכז העיר? למה כי התלמידים מתגוררים בשכונה וחייבים להוציא אגרסיות?"

אם אחד הוסיפה: "לא זכור לי שבית הספר רמז מוגדר כבית ספר לחינוך מיוחד  או שתלמידיו הם בעלי צרכים מיוחדים באופן גורף. אני לא מצליחה להבין מדוע הילד שלי צריך להפסיד שעות לימוד כדי 'להפיג את הלחץ'. ברוך ה' אין לוו שום לחץ - הוא ילד ככל הילדים, ובגיל מוקדם ממש לא צריכים להדביק לו בכוח סטיגמות". 

והורה נוסף שאל: "מה השלב הבא, חלוקה מרוכזת של ריטלין לכל התלמידים בהפסקות?". 

גלית פרדינרו, מנהלת בית הספר היסודי ע"ש דוד רמז הגיבה במסגרת הודעת העירייה: "אנו כצוות בית הספר מאמינים שיש צורך לפתוח צוהר הזדמנויות לילדים שפעילות ספורטיבית בחצר בית הספר מסייעת בקידום תחושה של הצלחה. כמו כן, היא תורמת לפיתוח ולהעצמת הפרט בהיבט הרגשי ובהיבט החברתי, ובהענקת תחושת ביטחון ושייכות".