בחודש אפריל האחרון הסמיכה הממשלה את חברת ריינדיר אנרגיה בע"מ לתכנן את הקמתה של תחנת כוח מבוססת גז טבעי באתר "מפגש השלום", על כביש 55 ליד גוש חורשים.

צילום המחשה: שקד אנג'ל

הועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל) החליטה לאשר לחברת ריינדיר להגיש לה תכנית סופית להקמת תחנת הכוח במיקום המוצע. הות"ל צפויה לאשר את התכנית שתוגש לה ולדחות את ההתנגדויות.

מעל 550 חתימות על עצומה שנפתחה אתמול (רביעי) על ידי ועד הפעולה האזורי לביטול תחנות הכח בשרון. העצומה מיועדת לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר, משה כחלון, שר התשתיות יובל שטיינץ והשר להגנת הסביבה, זאב אלקין.

בעצומה נכתב: "המיקום המוצע הינו על קרקע חקלאית במרחק של כ-700 מטר בלבד מקלקיליה ותחנת הכוח הינה מתקן גז רגיש אשר עלול להוות מטרה לגורמי טרור עוינים המעוניינים לבצע נזק כבד למדינת ישראל בצורה פשוטה יחסית. פגיעה מכוונת בה או בתשתית המובילה אליה עלולה להיות הרת אסון, ובפרט לנוכח קרבת השטח המיועד לאזורי מגורים!

"אנו מוחים על הכוונה להעמיס מקור משמעותי של זיהום אויר באזור עמוס מפגעים מזהמים! יצוין כי מדובר בתחנה דו-דלקית, רחבה בגודלה, הפועלת על בסיס סולר לעתים קבועות מראש ובמקרים של תקלה או מחסור באספקת הגז.

"מדובר במצב חמור ביות,  במסגרתו מתאפשרת התעשרות כלכלית של מעטים על חשבון הרעה באיכות חייהם של תושבים רבים וירידה משמעותית בערך הנכסים של התושבים באזור.

"מדובר בהתנהלות חסרת כל שקיפות בעניין תכנון הקמת תחנת הכוח שנעשתה מתחת לרדאר של הרשויות המקומיות עם חברה פרטית שמאחוריה עומדת חברת סימנס הגרמנית שרק לאחרונה הורשעה באחת מפרשות השוחד הגדולות ביותר בתולדות חברת החשמל.

"יש לפעול לביטול יוזמת הקמת תחנת הכוח של חברת ריינדיר בתא שטח "מפגש השלום" אנו קוראים לכם לקחת חלק במאבק למען הבית ולמען בריאות ושלום ילדינו".