מרד בקואליציה, רק כך אפשר לתאר את הדרמה שמתחוללת ביומיים האחרונים סביב ישיבת התקציב שאמורה להתקים היום בערב (חמישי). 

מועצת עיריית כפר סבא

כזכור, מזה כחודש שפרסמנו כי קיימת תרעומת בקרב שישה חברי קואליציה אודות התקציב המוצע לשנת 2018, תקציב, שכחברי קואליציה הם חייבים לאשרו. התקציב הוכן על ידי ראש הרשות החצי נבצר יהודה בן חמו, שלא נענה לחלק מדרישות הקואליציה. 

החברים בקואליציה הצהירו כי יתמכו בתקציב רק אם יוכנסו בו שינויים. את רשימת דרישותיהם הם העבירו למנכ"לית העירייה אושרת גני גונן, וזו הייתה אמורה לחזור אליהם עם מתן תשובות. אלא שנכון לאמש (רביעי) טרם חזרה אליהם מנכ"לית העירייה עם מענה ובשל כך, כאמור, הם חתמו על דחיית הישיבה, אליהם הצטרף עוד חבר קואליציה, וביחד עם חברי האופוזיציה בראשות עו"ד יובל לוי, הם מונים כרגע רוב מוחלט של חברי המועצה (12 במספר) שבהיעדרם לא תיתכן קיום ישיבה, שכן יוותרו 6 חברי מועצה בלבד שאינם המניין החוקי לקיום ישיבה (קוורום). 

יש לזכור, כי הוראות החוק בעניין הן פשוטות מאוד: במידה וטרם אושר תקציב עד ה-1 בינואר משרד הפנים נותן ארכה לשלושה חודשים נוספים לאישור, במידה ועד ה-1 במרץ לא יאושר התקציב, קיימת אפשרות ששר הפנים יתן הוראה חריגה של דחייה לעוד שלושה חודשים, במידה וגם לאחר שלושה חודשים לא יאושר תקציב, שר הפנים אמור להדיח את ראש העירייה, שבמקרה הכפרסבאי גם כך מצבו לוט בערפל, ולמנות ועדה קרואה.