עשרות עובדים ותומכים במאבק החברה הפגינו היום (ה') בשעות הבוקר המוקדמות מול ביתו של חמי פרס, חבר דירקטוריון טבע, המכהן בתפקיד בחצי השנה האחרונה. ההפגנה מול ביתו של פרס ברחוב התמר, כללה שלטי מחאה וקריאות לבכירי החברה לקחת אחריות.

"אנחנו רוצים תשובות, אנחנו רוצים לדעת איך חתמו על עסקאות כושלות כאלה", אמר אחד העובדים. איך גורמים לספר מטורף של אנשים להיות מפוטרים. היום זה אנחנו, מחר זו חברה אחרת בארץ". "מי שכשל - שילך הביתה", הוסיף עובד אחר. "איך אתם (הבכירים) מסתובבים עם יגוארים. אנחנו למדנו כל השנים על הקוד האתי של טבע, איפה הקוד האתי?".

אלברט מלה, סגן יו"ר ועד העובדים בטבע: "לפני מספר שבועות חברי הדירקטוריון חתמו על גזרה של אלפי מפוטרים, כשיש גם פתרונות במקומות אחרים. אפשר לקצץ גם במפעלים אחרים, גם אם העבודה שם יותר זולה... לא יכול להיות שאין אלטרנטיבות אחרות". 

כזכור, ביום חמישי האחרון טבע הכריזה על פיטורי כ-14 אלף עובדים ברחבי העולם, מהם כ-1,750 בישראל. בעקבות ההודעה, יצאו ביום ראשון אלפי עובדים להפגין נגד הפיטורים מול אתרי החברה בארץ וחסמו צירי תנועה מרכזיים. מאות מפגינים בירושלים צעדו על כביש גולדה מאיר-בגין לכיוון הכנסת. במקביל מפגינים ממטה טבע בפתח-תקווה חסמו את ציר ז'בוטינסקי ועובדי מפעל "טבע פלנטקס" בנתניה חסמו את כביש 57. עובדי המפעל של טבע באשדוד חסמו את שדרות בני ברית. 

אמש (ד') הפגינו העובדים גם מול ביתה של חברת הדירקטוריון גליה מאור בכפר סבא. "אחרי המחאה הסוערת של עובדי טבע מול ביתה של מאור, העובדים ממשיכים בפעילות המכוונת נגד בכירי החברה", מסרו בהסתדרות, "בהם חברי הדירקטוריון הישראליים, השותפים לאישור התוכנית לפיטורי הענק בארץ".

במקביל נמשכת השבתה מלאה של מפעלי טבע בירושלים ובאשדוד. ביתר מתקני החברה, העובדים יערכו אסיפות הסברה וצפויים שיבושים בעבודה השוטפת. כמו כן, עובדי טבע צפויים לקיים הפגנות ומשמרות מחאה מול בתיהם של בכירים נוספים בחברה, בהם חברי הדירקטוריון.