אחרי שנה של נסיונות ליצור ערוץ תקשורת, התברר שההפגנה במוצאי שבת נשאה פרי ונציגים מלשכת שר האוצר משה כחלון יצרו קשר עם "אזרחים למען אויר נקי". 

הפגנה במוצ"ש. צילום: אזרחים למען אוויר נקי

יניב בלייכר משכונת האוניברסיטה הפועל במסגרת "אזרחים למען אויר נקי" כנגד השריפות הפיראטיות בשרון ובשומרון שגורמות זיהום אויר ומפגעי ריח הולכים ומסלימים בשנה האחרונה, אישר אמש כי שוחח עם גורם רשמי מלשכת השר וכי צפויה פגישה בין הצדדים.

"אני שמח לעדכן שבעקבות ההפגנה במוצאי שבת מול ביתו של שר האוצר יצרה עימנו אתמול לשכת השר כחלון קשר. לאחר שיחה עם גורם בכיר בלשכה, קיבלנו הערב מסר אל התושבים:  "שר האוצר מבין את הבעיה, מתכוון לפתור אותה ויקיים פגישה עם המשרד להגנת הסביבה כדי לנסות לפתור את הבעיה ולהקצות את המשאבים המתאימים". זאת לאחר 3 חודשים של ניסיונות שווא ליצור קשר עם לשכת השר."

בלייכר הודה ליותר מ-70 הפעילים שיצאו במוצאי השבת מכפר סבא וישובי הסביבה: כוכב יאיר, קיבוץ אייל וישובים ומושבים נוספים באיזור כדי להפגין מחוץ לביתו של השר כחלון בחיפה: "כל זה לא היה קורה בלעדיכם. התגובות בדף הפייסבוק של השר, המיילים לשר ובעיקר הנוכחות המרשימה בהפגנה עשו את שלהם".