מפגש תמים של תלמידי בית ספר בנצרת לרגל חג הנמולד מעורר סערה רבתי בקרב חלק מתושבי העיר. 

מפגש תלמידים בנצרת

מדובר בכ -30 בני נוער כפר סבאים שהשתתפו בפעילות עם בני נוער מנצרת במסגרת תכנית "אות הנוער". במהלך הפעילות סיירו בני הנוער בעיר העתיקה בנצרת, ושוחחו עם תושבי המקום במטרה ללמוד ולהכיר את העיר. את היום הם סיימו בעץ חג המולד הייחודי, ובמסגרת פעילות זו צפויים בני הנוער מנצרת להגיע לביקור ולאירוח בכפר סבא.

כמו כן, נודע שבאחת מבתי הספר יצאו לביקור חווייתי ביפו לחוות את אווירת החג הקתולי. 

תושב העיר: "מה זאת אומרת ביקורים עם עץ חג המולד. אחר כך מדברים על הדתה? זו כפייה נוצרית בחסות עיריית כפר סבא. בכלל, בעיר עצמה ישנן הרבה חנויות ששמים קישוטים בחלון הראווה, מוכרים בובות של סנטה קלאוס, עצי אשוח קטנים. איפה אנחנו בותיקן?". 

יכול להיות שמדובר בחנויות של יוצאי ברית המועצות לשעבר שכן מציינים את החג ואת ה"נובי גוד" (שנה חדשה)..?

"קודם כול זה לא רק בחניות של יוצאי רוסיה, זה בהרבה חנויות, גם של כלים חד פעמיים. שנית, גם זה לא צריך להיות.. איפה שמענו על דבר כזה.. מישהו אצל הנוצרים מציג בחנויות שלו את ארבעת המינים? מה זה.. אנחנו יהודים". 

גם ק.ה, עולה חדשה מצרפת פנתה השבוע ל"מיינט כפר סבא": "לא האמנתי שאני אראה במדינת היהודים דבר כזה. באתי ממקום כזה. מה, לאן הגענו? זו פשוט בושה. כפר סבא ממש מלאה בקישוטי 'נואל' (חג מולד א.א) זה פשוט מצמרר אותי לחשוב. העירייה צריכה לפקח על זה. או שגם הם מעודדים את זה, אי אפשר לדעת. רק חסר ששנה הבאה ישימו עץ אשוח מואר בכניסה לעירייה". 

מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא מכבדת כל אדם באשר לדרך ולאמונה בה בחר, ומעודדת בקרב הצעירים סובלנות, פלורליזם וקירוב לבבות. חשוב לציין כי בני הנוער הכפר סבאים נפגשו עם בני נוער כמותם לשיח פורה וללימוד משותף על תרבות ומנהגיו של האחר".