עיריית כפר סבא זכתה, מתוך 26 רשויות שהגישו מועמדותן, בפרס שר הפנים, אריה דרעי, לאחריות חברתית, בשל עמידה בקריטריונים ומצוינות בתחומים: שירות, ביטחון והיערכות לחירום, שיתוף הציבור בעשייה המוניציפאלית וחדשנות.

שר הפנים, אריה דרעי. צילום: עמית שעל

זו השנה השנייה בה העירייה מקבלת את הפרס המדובר, שמטרתו לקדם עשייה יזומה ויצירתית בתחומי החיים השונים, על מנת לספק לציבור שירותים טובים ואיכותיים יותר. כמו כן, הקריטריונים נקבעו לאחר עבודת מטה מקיפה שנערכה בשיתוף עם השלטון המקומי וגורמי מקצוע בתחום. 

עבור האוכלוסייה המיוחדת בעיר, הונגשו מבני ציבור לאנשים עם מוגבלויות. כמו כן, בהובלת אגף חירום וביטחון והמחלקה למשאבי קהילה וביטחון הרחיבה העירייה את שורות המתנדבים לעתות חירום, למען חוזקה של הקהילה העירונית וחוסנה, וגובשה תפיסת הפעלה עירונית. כמו כן, בוצע מיפוי צרכים ברשות, הכולל בחינה פנימית של כל אחת ממחלקות העירייה, התקיים פורום עירוני של העמותות הפועלות בשגרה, הכשרות של יחידות המתנדבים ועוד.

בשנה האחרונה פועלת עיריית כפר סבא בהובלת אגף שירות וקהילה בתחומי השירות, ההסברה והחדשנות, במטרה לייעל ולהנגיש את שירותיה לרווחת תושבי העיר, במסגרת תכנית אסטרטגית ייעודית. רק בשנה האחרונה הנגישה באופן דיגיטלי מגוון שירותים עירוניים, ביניהם: פורטל הספקים, פנייה למוקד השירות העירוני 106 בפייסבוק ובהודעת SMS ועוד. זאת במקביל לתהליכי ייעול וביקורת פנים ארגוניים.

יתרה מזאת, התקיימו תהליכי שיתוף ציבור רבים, מתוכם נולדו מהלכים עירוניים, ביניהם: בחירת אירועי התרבות לשנת 2018 ואירועי יום העצמאות, מדיניות "אפס פסולת" ורבים נוספים. נוסיף כי, את הפרס המדובר קיבלה העירייה על שלל פרויקטים נוספים בתחומי החינוך, הקיימות והעשייה הקהילתית, ביניהם: מרכז Artקיימא, מרכז הקיימות "קיפוד", חממת הסטרטאפ StartSaba, פרויקט "אפונים", "חדש תחת השמש", "חכמים באנרגיה" ורבים נוספים.