בית משפט השלום בכפר סבא גזר ביום רביעי השבוע 50 ימי מאסר בפועל ושני מאסרים על תנאי, בני 7-5 חודשים כל אחד, על נהג מונית שביצע מעשים מגונים בתלמידת תיכון מאזור השרון.

צילום המחשה: shutterstock

על פי גזר הדין, שניתן במסגרת הסדר בין הצדדים במסגרתו הודה הנהג בעובדות כתב האישום, הוזמן הנהג לפני כשנתיים לאסוף קטינה בת 17 מביתה למקום עבודתה. בין השניים התפתחה שיחה, במהלכה סיפרה הקטינה לנהג שהיא תלמידת תיכון, וכאשר ביקשה לשלם לו, הוא שילב את אצבעותיו ובאצבעותיה, שם את ידה על בטנו ובהמשך על איבר מינו ואמר לה: הדלקת אותי בהרבה רמות".

עוד עולה מגזר הדין, כי כאשר משכה התלמידה את ידה מידו, הוא הוסיף ואמר לה" "אני מרגיש שאני מגזים", שב ונטל את ידה ורק כשהסבירה לו שהיא צריכה ללכת, שחררה.

על פי גזר הדין, נגד הנאשם הוגש כתב אישום נוסף בעבירה דומה כשנה לאחר מכן, שגם בה הורשע. במקרה זה, פגש הנאשם מתלוננת שהכיר, שיצאה מבית משפחתה הסמוך לביתו, וטיילה עם בנה. הנאשם החל לשוחח עמה ואמר לה: "איזו חמודה את, איזה מתוקה את, בא לי נורא לחבק אותך". בשלב זה, נכתב בגזר הדין, "תפס את המתלוננת במותנה בכוח והצמידה אליו. המתלוננת התנגדה וניסתה להדפו", והוא תפס בידה והניחה על איבר מינו, והיא "עזבה את המקום בבהלה".

מהערכת מסוכנות שנערכה לנאשם, עלה כי הוא "בעל אישיות בלתי בשלה, דיומיו העצמי והגברי נמוכים והוא חווה בעיות בתפקוד המיני... על רקע זה הוא ניסה לקבל בדרך מעותת אישור לגבריותו על ידי התערטלות פומבים בפני נשים. הנאשם מסר שביצע מעשים אלו בתדירות גבוהה, לעיתים יומיומית, במשך כעשור ואף נתפס ונענש על כך".

בפרקליטות טענו, כי מדובר ב"עבריין מין הסובל מעיוותי חשיבה", אך לטענת סניגורו, עו"ד רן שטרצר, "מדובר במעשים מגונים ברף התחתון" וביקש לאפשר לנאשם להמשיך באפיק השיקומי וההליך הטיפולי בו החל.

השופטת מרב גרינברג פסקה בהחלטתה, כי "אף מעשיו של הנאשם אינם מן החמורים, עדיין נסיבותיהם מכוערות. בהינתן נסיבות המעשים – ניצול תמימות הקטינה, לצד ניצול הקשר עם המתלוננת בתיק הנוסף, לצורך פורקן דחפיו המיניים... מצאתי לקבוע שהנאשם פגע פגיעה משמעותית בערכים החברתיים המוגנים", אך התחשבה בשילובו בהליך טיפולי, בגילו ובמצעו הרפואי.