תצ"א: טריגו בע"מ

חשבתם פעם האם הדשא בערים השכנות באמת ירוק יותר? בסוף השבוע האחרון פורסם דירוג הערים הטובות בישראל. כפר סבא זכתה במקום השביעי בחישוב הכולל.

הבדיקה כללה 77 ערים ברחבי הארץ ונערכה על ידי חברת "סביבת מגורים" שעוסקת במתן ייעוץ כלכלי-אורבני לחברות בנייה ונדל"ן ולרשויות מקומיות. הבדיקה נשענת על נתונים של גופים ממשלתיים כמו הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרד הפנים ומשרד החינוך, לצד מידע מחברות פרטיות כמו מדל"ן וגוגל מפות. הבדיקה לקחה בחשבון מספר קטגוריות מרכזיות בהן, נגישות, חברה, חינוך, שירותי ציבור ועוד.

ובמקום השביעי...

כפר סבא, כאמור, הגיעה למקום השביעי בחישוב הכללי, עם ציון סופי של 7.59 נקודות. רעננה, השכנה הצליחה לעקוף אותה במעט עם ניקוד של 7.63 כשהיא ניצבת במקום השלישי בישראל. יחד עם זאת, כפר סבא הצליחה לעקוף את הרצליה ורמת השרון שדורגו במקום השישי והשביעי בהתאמה. הוד השרון מפגרת הרבה אחרי ערי השרון והיא ניצבת במקום ה-16.

הציון הכולל מורכב כאמור ממספר פרמטרים: 20% מתייחסים למיקום העיר, התחבורה והנגישות אליה, 20% נוספים לחברה שבה, 15% מתייחסים לרמת החינוך, 15% נוספים לשירותים הציבוריים, 12% לכלכלה העירונית והניהול המוניציפאלי, 12% נוספים לבריאות וביטחון האישי של תושבי העיר ו-6% האחרונים למושג המוגדר כ-"עירוניות".

רעננה עם נתונים גבוהים ברוב הקטגוריות