הפעילים: "זאת ההזדמנות שלנו" (צילום: פרטי)

עשרות פעילים ממטה המאבק נגד תוכנית המתאר הכוללנית לכפר סבא התכנסו השבוע לכנס הסברה, לקראת תום מועד הגשת ההתנגדויות לתוכנית. בכנס נאספו עשרות חתימות של מתנגדים.

"אני קוראת לכל המועמדים להגיע לחתום", אמרה מירית שקד‑ברק, יוזמת הכנס ומועמדת לראשות העירייה.

הכנס התקיים בעקבות עתירה שהוגשה באחרונה מטעם מטה המאבק נגד תוכנית המתאר, בשיתוף יו"ר המועצה לפיתוח מקיים בכפר סבא, פנחס כהנא, וביוזמתה של שקד‑ברק.

בכנס נכחו פעילי המאבק ומתנגדים אחרים, כדי להביע את מחאתם לתוכנית, ולאסוף עוד חתימות, לקראת סיום מועד הגשת ההתנגדויות, בעוד כשבועיים. מלבד שקד‑ברק, נכח בכנס גם המועמד לראשות העירייה, יאיר אברהם.

"לתוכנית אין תוקף" (צילום: פרטי)

יש לציין, כי מדובר בתוכנית שנויה במחלוקת, שחברי מועצת העיר אף הצביעו על החזרתה לדיונים בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. כאמור, הוגשה נגדה גם עתירה, לאחר שהתוכנית פורסמה שלא לפי הנהלים, ועל פי החלטת בית משפט הוחזרה התוכנית לצורך פרסום חדש לציבור.

"אנו קוראים לפרקליטות המדינה ולוועדה המחוזית להפסיק את התהליך לאלתר", מסרה שקד-ברק לאחר הכנס. "לתוכנית המתאר הנוכחית כבר אין תוקף. אני מודה לכל מי שהגיע לכנס, וקוראת לכל המועמדים לראשות העירייה להצטרף ולחתום על התנגדויות באירועים הבאים".

"לעצור את תוכנית המתאר לאלתר" (צילום: פרטי)

בכנס נכחו גם אנשי מקצוע ועורכי דין, ביניהם עו"ד שרון כפיר, עו"ד דורון פרייאנטה ועו"ד זוהר גרינברג. הם חתמו על תצהירים ואימתו את ההתנגדויות, וסייעו במענה לשאלות התושבים. כמו כן נכח בכנס איציק מנהיימר, ממובילי המאבק.

"רבים לא ידעו על הפקדת התוכנית, ולכן לא הגישו התנגדויות", אמר מנהיימר. "זאת ההזדמנות שלנו להגיש התנגדויות ולשמור על איכות חיי התושבים".