הראפר הכפר סבאי רון נשר בבית המשפט (צילום: פרטי)

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע בשבוע שעבר את הראפר רון נשר, תושב כפר סבא בן 35, בעבירות של איומים ובשני מקרים של הסתה לאלימות, לאחר שהעלה פוסטים בוטים נגד חברת הכנסת חנין זועבי.

"לחתוך אותה בחתכים קטנים כדי לראות אותה סובלת. תנו רעיונות מקוריים לגבי איך אפשר לענות את חנין זועבי", נשר בפוסטים בפייסבוק לפני כארבע שנים לאחר חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים גילעד שער, יעקב פרנקל ואייל יפרח, לא התקבלו יפה, בלשון המעטה בבית משפט השלום בסוף השבוע.

כזכור, כתב אישום הוגש נגד הראפר הכפר סבאי, רון נשר, ב-2014. נשר, המתקרא גם "Sky Da Mac", העלה סרטון לעמוד הפייסבוק שלו ובו הוא נראה מגדף את חברת הכנסת.

"הלוואי שאלוהים ייקח אותך", הוא נשמע אומר בסרטון, "ואם הוא לא ייקח אותך - הלוואי תיפלי לי בידיים שאדפוק לך כיסא בראש, אשחט אותך ואצלם את זה". בהמשך הסרטון נשר אומר: "בואו נצא כולם לכנסת ונחכה לה בחוץ. לא אכפת לי לשבת עליה בית סוהר".

 הפרקליטות הגישה נגד נשר כתב אישום ובו שלושה סעיפים: סעיף על הסתה, ושני סעיפים על איומים באלימות.

 פרקליטתו של נשר, עו"ד שרון בן צבי, אמרה כי "נשר לקח אחריות על מעשיו ואמר שלא התכוון לרגע שדבריו יניעו מישהו לעשות מעשה. הפרסום, להבדיל מהבמות שעליהן הוא מופיע, נעשה ברשת החברתית".

תגובתו של נשר: "כשאני רואה את חברת הכנסת זועבי - נבחרת ציבור - אומרת ששלושה ילדים נרצחו מתוך הגנה עצמית של רוצחים, אני מגיב מתוך דחף. אני לא 'הצל'. אני לא גזען ובחיים לא קיללתי ערבים, קיללתי רק את ח"כ זועבי. היא יכולה לדבר מתי שהיא רוצה כי היא נבחרת ציבור; אני בחרתי ברשת החברתית".

כאמור בית המשפט הרשיע את נשר בשלושת הסעיפים, וגזר הדין בעניינו יינתן בעוד כמה חודשים.