מפעל טבע בכפר סבא (צילום: עמית שעל)

שוב שביתה בחברת טבע כפר סבא? אחרי השביתה הגדולה והמאבק נגד הפיטורים בשנתיים האחרונות בחברת טבע בעיר מאיימים השבוע בוועד העובדים כי הם ישבתו בשל מה שהם מגדירים גיוס עובדי חברת קבלן לחברה.

"נודע לנו באקראי מפניות ועד העובדים כי בשבועות האחרונים, חברת טבע מצויה במהלך לגיוס עשרות עובדי קבלן חדשים לאתר כפר סבא באמצעות חברת כח אדם 'מנפאוור' וכן עובדי קבלן בניקיון, זאת עקב מחסור חמור בכוח אדם ואי עמידה ביעדים", נכתב במכתב שנשלח באמצעות עו"ד שחר יחזקאל, מזכיר איגוד מקצועי במרחב שרון של ההסתדרות, המלווה את ועד העובדים.

"הנכם נדרשים איפוא להפסיק את מהלך גיוס עובדי הקבלן לאתר טבע כבר סבא, עד לקיום פגישה דחופה בנושא, תוך מסירת פרטים על אודות אופיו של המהלך המתבקש לגיוס הנוכחי של עובדי כוח אדם, על רקע פיטורי עובדים בהעסקה ישירה; אופיו של מהלך זה; מתן נימוקים בדבר נחיצותו של מהלך זה וכיוצא בזאת, הכל תוך שקיפות ושיתוף מלא של ועד העובדים. ככל שמגמה כללית זו של ההנהלה לא תפסק לאלתר, והליך גיוס עובדי כוח האדם יימשך, לא נהסס לפעול בכל הערוצים החוקיים העומדים לרשותנו, לרבות תוך הכרזה על סכסוך עבודה באתר טבע כפר סבא" נכתב.