מימין: לנדסמן ופרוטר בכניסה לעירייה (צילום: פרטי)

המקימים והמובילים של מועדון הגמלאים בשכונה הירוקה בכפר סבא, משה פרוטר ואסתי לנדסמן, נפגשו השבוע שוב עם ראש העירייה, צביקה צרפתי, בנוגע למציאת פתרון בדמות מועדון קבע, שיחליף את המקום הזמני שניתן להם, בקומה השנייה של אולם הספורט אריק איינשטיין.

לדבריהם, הם התאכזבו לגלות, כי למרות הבטחותיו של צרפתי, טרם נמצאה קורת גג מתאימה לפעילות המועדון.

מועדון הגמלאים פועל קרוב לשלוש שנים, מונה יותר מ-140 חברים ומפעיל כ-17 חוגים, וכן הרצאות וטיולים, כל שבוע. במהלך פעילותו, הספיק המועדון לנדוד שלוש פעמים, לכמה מקומות בעיר.

הגישה למיקום הנוכחי היא דרך גרם מדרגות חיצוני ולא מקורה, שמקשה את הכניסה על חברי המועדון הקשישים, ביניהם נכים אנשים עם מוגבלויות. פרוטר פנה לדבריו לעירייה בנושא כמה פעמים, אך לטענתו, לא קיבל כל פתרון חלופי בטווח השנתיים הקרובות.

לפני כחודש הוזמן ראש העירייה לאירוע חגיגי במועדון, ובמהלכו הבטיח לחברי המועדון, כי יימצא פתרון, והזמין את פרוטר ואת לנדסמן לפגישה בנושא. זו התקיימה בתחילת השבוע, אך למרבה אכזבתם של השניים, הפתרון היחיד שהוצע להם הוא פתרון זמני, שיהיה זמין גם הוא רק בעוד חודשיים.

"הגענו לפגישה בציפייה גדולה, והיינו בטוחים שאנחנו יוצאים ממנה עם משהו ממשי וברור, אך יצאנו מאוכזבים מאוד", אומרת לנדסמן. "קרוב לשלוש שנים שאנחנו מחפשים בית קבוע ונגיש, ועדיין אין לנו פתרון. זאת הפגנת חוסר כבוד כלפי גמלאי השכונה".

"אנחנו רוצים פתרון קונקרטי וקבוע", מוסיף פרוטר. "אנחנו לא תושבים זמניים. מגיעות לנו זכויות כמו לכל גמלאי אחר בעיר. תקצוב פעילות המועדון אפילו לא מופיע בתקציב העירייה לשנת 2019, כך שמכאן יוצא, שהעירייה לא דנה בנושא כלל". 

השכונה הירוקה  כפר סבא  (צילום: יוגב עמרני)

מעיריית כפר סבא נמסר: "ביוזמת ועד התושבים והעירייה, הוקם מועדון גמלאים בשכונה. כפי שנמסר לוועדים השונים מספר פעמים, אנו פועלים במספר מישורים למתן מענה נוסף, הן בטווח הזמן הקרוב והן לטווח הרחוק. הפתרונות שנבחנים הם הקמת מבנה יביל לטווח הקרוב, וכן תכנון שיאפשר שימוש באחד ממבני הציבור העתידיים שייבנו בשכונה בשנים הקרובות. בנוסף, ביוזמת עמותת סביון אנו פועלים להקצאת שטח לשם הקמת מועדון גמלאים".