דימה רובשקין (46) מכפר סבא קיבל ביום ראשון האחרון דרישה מחברת גבייה לשלם שני דוחות חנייה, שנרשמו לו ב-28.10.2002 וב-4.02.2003 על ידי פקחי עיריית כפר סבא.

הדוחות שצברו מאז ריביות של מאות שקלים, תפחו מדוחות תמימים למראה על סך 100 ו-70 שקלים לסך כולל של 887 שקלים! דימה, מצידו, בכלל לא זוכר שקיבל את הדוחות המדוברים.

"איפה הם היו כל השנים?" | צילום: פרטי

"נגיד שפיספסתי, אני לא זוכר את הדוחות האלה, אבל נניח שפספסתי", מספר דימה, "לא קיבלתי אף תזכורת במשך ה-16 השנים שחלפו מאז", הוא מתאר את הסיפור המוזר, "זה משהו מדהים. זה רחוב שגרתי בו בשכירות ולא הייתי רשום בו, אז העירייה לא ידעה שאני גר שם".

"כשסיפרתי לעורכת הדין שלי על המקרה, אז היא אמרה 'נו אז תשלם את זה ותגמור את זה, כמה יש שם?', רק שהיא לא ידעה שזה תפח לכדי סכום גבוה", הוא ממשיך.

"אני משנת 2009 עד ל-2014 לא הייתי בארץ", מנסה להסביר לעצמו דימה, איש מחשבים במקצועו, את הדרך בה ככל הנראה 'חמק' מבעד לרדאר של עיריית כפר סבא מבלי ששני הצדדים שמו לב.

"אני כבר 3 שנים תושב חוזר, אני גר בכפר סבא, ועוד לפני כן גרתי בכפר סבא כמעט עשור, ורק עכשיו נזכרו לשלוח לי את הדוחות האלה? עברו 15-16 שנים, לך תוכיח שלא חנית... עכשיו מדובר באיום מיידי של 14 יום בהוצאה לפועל. איפה הייתם כל השנים האלה?".

דימה רובשקין (משמאל) והדוחות שקיבל בסך 887.3 שקלים | צילומים: פרטי

אתה זוכר שקיבלת התראה על הסיפור הזה ב-10 השנים האחרונות?

"לא. וגם לפני כן לא. אני בן אדם מסודר, אני לא מקבל הרבה דוחות חנייה, ואני זוכר את אלו שאני מקבל. קיבלתי רק 2 דוחות חנייה ולא בכפר סבא, ושילמתי אותם ישר, את אלה אני לא זוכר".

תגובת עיריית כפר סבא: "מדובר בתושב שחנה בניגוד לחוק באזור המסומן בכחול לבן, וקיבל דוחות בגין נושא זה בשנת 2002 וגם בשנת 2003. ברבות השנים נשלחו לתושב עשרות דרישות תשלום אך ללא הועיל.

באם התושב מעוניין לקבל פרטים נוספים ולטפל בנושא, עליו לפנות אל מחלקת פיקוח ואכיפה ולהגיש את המסמכים הדרושים".