רועי אטיאס "דרך העיינים שלו השתקפה הנשמה" (צילום: פרטי, מתוך הרשת החברתית)

הלם קשה הכה את מושב נורדיה, ביום ראשון (6.5) בשעות הבוקר המוקדמות: תאונת דרכים בין משאית לאופנוע על כביש 531 הביאה למותו של הרוכב האופנוע רועי אטיאס (22) תושב נורדיה.

גבריאל בן משה חובש במד"א סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו בנתיב הימני משאית ואופנוע מעוך בחלקה האחורי של המשאית, מתחת המשאית בחלקה האחורי נלכד צעיר כבן 23, הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פגיעת ראש ופגיעה רב מערכתית. כוחות הכיבוי חילצו אותו ובסיוע רופאה שהזדמנה למקום ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים קבענו את מותו במקום".

תאונת אופנוע (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

משפחת אטיאס יושבת שבעה ברחוב הבנים, בנורדיה, השכנים מספרים שהוריו לימור ואבי בהלם "זה כאב שאי אפשר להסביר במילים, מי יתן ותהיה להם מנוחה". שני אחיו שי ויהב בקושי מדברים "רק לפני שנה וחצי, רועי השתחרר מתפקיד קרבי בצה"ל" מספרת אחת השכנות.

רועי אטיאס ז"ל (צילום: פרטי)

 עוד באותו היום נקבר רועי בבית העלמין במושב נורדיה אל מול עיניהם של מאות מנחמים שהגיעו לתת לו כבוד אחרון. הייתה זו הלוויה קשה וכואבת מספרת מור: "מזג האוויר בכה איתנו, השמיים היו מלאים בעננים, בזמן הלוויה".

עוד היא מוסיפה: "אני משחזרת את הפעם האחרונה שראיתי אותו, ונזכרת בעיניים הטובות שלו, דרך העיניים הכחולות שלו השתקפה הנשמה".

"זה כאב שאי אפשר לתאר במילים" רועי אטיאס ז"ל (צילום: פרטי)

משפחת אטיאס משתפת את מיינט: "רועי , רועי שלנו. המומים ונפעמים מגודל האסון שנחת על המשפחה, מרגישים כמו בחלום בלהות, איך זה יכול להיות שהלכת מאיתנו כל כך מוקדם, כל כך צעיר, כל כך יפה. אנחנו זוכרים שבאנו לבית חולים, ביום בו נולדת. אור גדול הבאת למחלקה, האחות הרימה אותך כמו הרימה גביע ניצחון נוצץ, עם שיערך הזהוב והעיניים הכחולות, קראו לך שמש.

וכך גם היית בחייך אור גדול שמאיר על הכל. איך נפרדים מילד עם מלא שמחת חיים וחיוך נצחי? רועי היית ותמיד תהיה עמוד התווך של המשפחה, תמיד עם אנרגיות חיוביות ואופטימיות מתפרצת. גרמת לכל הסובבים שלך תמיד לחייך ולהיות מאוחדים כי פשוט כזה אתה ילד פלא.

היית חייל, מפקד ודמות להערצה ולא משנה מה עברת שם ולמרות כל הקשיים תמיד אמרת שהכל עובר והכל זמני וכהרגלך עשית את זה בצורה הטובה החיובית והמעוררת השראה.

רועי שלנו,היית האושר של המשפחה, איך ממשיכים מכאן?! אם יש משהו אחרי המוות, בבקשה תראה למשפחה את הדרך אל תשאיר את ההורים והאחים לבד תשלח מסרים חיבוקים ותבוא בחלומות כי אנחנו כל כך מתגעגעים. תהיה נשמתך הטהורה מנוחתה בגן עדן".

רועי אטיאס ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

האח שי אטיאס לא מצליח לעכל את רוע הבשורה: "לעולם לא אשכח אותך תמיד אני ינציח אותך עד יומי האחרון בעולם, אני אוהב אותך ותמיד אוהב".

רונן דוד של רועי: "אלוהים תעיר אותי ותגיד לי שזה חלום רע וכלום לא קרה".

חברתה של האחות יהב כתבה: "עצוב מאוד. משתתפת בצערך אהובה. אין בכוחן של מילים לנחם אסון כזה. שולחת חיבוק גדול-גדול. יהיה זכרו ברוך".

עדי אושרי סיפר: " כולנו כואבים את לכתו, רועי היה ילד שמקרין שמחה".

מעיין פדידה הנציחה אותו ואמרה: "רועי לעולם נזכור אותך, בעל החיוך הכובש והעיניים הממיסות".

חברת המשפחה יפית בסר כתבה: אין מילים שיצליחו לנחם, אובדן קשה מנשוא, מי ייתן והמשפחה לא תדע עוד צער".

משטרת ישראל פתחה בחקירה, נסיבות ואופי התאונה יבדקו.