הטרדה מינית. צילום: shutterstock

י.א, תושב כפר סבא בשנות ה-50 לחייו, אשר הטריד מינית לפני מספר שנים אישה באוטובוס תחבורה ציבורית - לא ייכנס לכלא. כך קבע החודש בית המשפט השלום בכפר סבא.

על פי כתב האישום שהוגש נגד י', באמצע 2013 הוא נסע בקו עירוני 149 מכפר סבא לת"א מוקדם בבוקר. הוא התיישב באחד המושבים האחוריים, כשמלפניו ישבה נוסעת אחרת. במהלך הנסיעה, הכניס את ידו בפתח שבין המושב לחלון ומישש את שדה השמאלי של הנוסעת.

משהרגישה בנגיעה, החלה הנוסעת להתעמת עם י' ואף צילמה אותו.

אבל כאן זה לא נגמר. מספר ימים לאחר מכן, בשעות הערב, הפעם בדרך חזור באוטובוס מת"א לכפר סבא, ופעל בצורה דומה, הכניס את ידו לרווח בין החלון למושב ומישש את בטנה של נוסעת אחרת שנסעה באותו הזמן באוטובוס.

במסגרת הסדר הטיעון עמו, הסכימו הצדדים כי יוגש בעניינו תסקיר של שירותי המבחן, על מנת לבחון את נושא הרשעתו. המשטרה (הפרקליטות) הודיעה עוד אז כי תעמוד על הרשעה ותעתור לעונש של מאסר בפועל או עבודות שירות ופיצוי.

אוטובוס (צילום: איתמר רותם)

בבית המשפט התברר כי אין לי' הרשעות בעבר. מהתסקיר עלה כי הנאשם נשוי ואב לילדים וכן עובד כעו"ד. בתסקירים ובחוות הדעת, הביע הנאשם את רצונו להשתקם.

"החלטתי לסטות ממתחם העונש ההולם שקבעתי בעניינו של הנאשם", כתב השופט מיכאל קרשן בגזר הדין שניתן החודש. הוא קבע כי י' ירצה 200 שעות לתועלת הציבור (של"צ), מאסר על תנאי בן חודשיים למשך 3 שנים, צו מבחן לשנה במסגרת תוכנית שיקום ופיצוי של 4,000 שקלים לכל אחת מנפגעות העבירה.