הלן הדר חן רגע לפני בדיקה (צילום: פרטי)

הלן הדר חן תושבת העיר, מורה לאנגלית שיצאה לפנסיה וכיום היא מדריכה מורים ונותנת הרצאות. לאחר שמצבה הבריאותי של הדר חן הידרדר במהלך שלושת השנים האחרונות, היא החלה להתנייד בכיסא גלגלים ממונע.

בעודה נוסעת מחזרה בחוג תאטרון לקראת ההצגה בה היא תשתתף השבוע, חצתה הדר חן את הכביש במעבר חציה בשעות הצהריים של יום ראשון (24.6), לאורך רחוב ויצמן, כשלפתע התנגש בה רכב ג'יפ שפנה ימינה לרחוב הרצל. כך פורסם לראשונה בעמוד הפייסבוק של השרון פוסט. "הכיסא הממונע שלי התהפך ועפתי ממנו", מספרת הדר חן על אותם רגעי אימה. "הרכב הגיע במהירות ומצאתי את עצמי על הכביש. מהר מאוד הגיעו אנשים לראות שלא נפגעתי".

הלן הדר חן מתניידת בכיסא גלגליים (צילום: פרטי)

"צרחתי על הכביש שירימו אותי כי הכביש היה לוהט", ממשיכה הדר חן. "ובאמת הרימו אותי לאזור מוצל. לאחר מכן התברר לי שקיבלתי מכה בראש וכל העור ביד התקלף וירד לי דם, הזמינו מיד אמבולנס והעבירו אותי לכיסא עד לבית החולים. הייתי כל היום בבדיקות, תפרו לי את היד וחבשו אותה ועשו לי צילומים, ויום אחרי זה שיחררו אותי, יצאתי מזה בנס".  

רגע אחרי ההתנגשות, מספרת הדר חן שאותה נהגת שפגעה בה הייתה נסערת מאוד מהמקרה. "הנהגת התפרצה בבכי ורעדה כולה", מספרת הדר חן. "היא הייתה תחת השפעה של טיפול שיניים וכל הלסת שלה הייתה נפוחה מאוד. תפסתי אותה וחיבקתי אותה ואמרתי לה שהכל בסדר. מאוחר יותר הבאתי לה גם מים לשתות כדי שתירגע".

"זיהיתי שהנהגת בהיסטריה כולה רעדה, אז הרגעתי אותה" (צילום: פרטי)

מה שהדאיג את הדר חן הייתה בין היתר ההצגה "נאחזות בציפורניים", בה היא משתתפת השבוע (רביעי) כשחקנית, וחששה שהתאונה תגרע ממנה להגיע ולהשתתף בהצגה.

"היום אני כבר בבית,  ולמזלי לא נפגעתי יותר מידי", היא אומרת. "גם אני נהגת, אבל בכפר סבא אני לרוב מתניידת עם הכיסא הממונע. חשוב לי להגיד לכל הנהגים, גם אם לא מרגישים טוב, תשאירו את הרכב ותלכו ברגל או תזמינו מונית. חשוב לשים לב. כמו שאסור לנהוג כששותים בירה או אלכוהול, גם כאן זה בדיוק אותו דבר".

נאחזות בצפורניים