אתר פסולת מאולתר פועל בסמוך לבית העלמין גאולים (צילום: פרטי)

"ברצוני להפנות את תשומת ליבכם לאתר פסולת מאולתר נוסף, הפעם של קבלן צפרדעי אשפה", כך נכתב בפנייתו של אחד מתושבי העיר, למיינט כפר סבא.

"ליד בית העלמין גאולים, ממוקם אתר עם עשרות מכולות אשפה, ומשאיות שנכנסות ויוצאות בכל שעות היום. המרחב הזה, נמצא כנראה תחת ידיהם של עבריינים שהשתלטו על קרקע ציבורית של העירייה", מוסיף התושב המודאג.

לדברי אותו תושב, הידיעה על האתר הממוקם דרומית לבין העלמין, סמוך לפסי הרכבת, הובא לידיעת העירייה לפני מספר שנים, וכן לידיעת ראש העירייה בן חמו דאז, אך מאז דבר לא נעשה לטיפול בנושא.

"קיבלתי תשובה שמדובר בעבריין שהשתלט על הקרקע, אך דבר לא נעשה מאז", מספר התושב. עוד הוא מוסיף כי "השכנים, ואני ביניהם, מפחדים להתלונן לאור העובדה שמדובר בעבריינים. כמו כן, לאחר שפניתי לגוף תקשורתי נוסף, קיבלתי תשובה מאותו כתב שהוא מפחד  להתעסק עם עבריינים".

אתר פסולת מאולתר פועל בסמוך לבית העלמין גאולים (צילום: חן זמיר)

לטענת התושב, למרות שטרם פנה לראש העיר הנוכחי, אחרי אין ספור פניות מצידו החל משנת 2009 שלא הובילו לכל שינוי בנושא, הוא נאלץ לפנות לכלי התקשורת כמוצא אחרון. "אתר הפסולת סמוך לשכונת המגורים אינו ראוי", הוא טוען. "בעיקר אם אינו חוקי, ומתנהל שם כבר מאז 2009".

ככול הנראה המקום מוחזק בידי עבריינים שהשתלטו על השטח (צילום: חן זמיר)

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "הנושא מוכר היטב לעיריית כפר סבא ומטופל על ידי משטרת ישראל והמשרד להגנת הסביבה".