אוטובוס (צילום: איתמר רותם)

לאחר שבשנים האחרונות הפעילו עיריות הרצליה, רמת השרון, חולון מודיעין ועיריות נוספות הסעות עירוניות במהלך השבת, עיריית כפר סבא עדיין נותרת מאחור.

המצב הנוכחי, בו לא מתאפשרת ניידות שלא באמצעות רכב פרטי או מוניות, פוגע בשכבות רבות באוכלוסיית תושבי כפר סבא: בתושבים שאין בבעלותם רכב פרטי מסיבות כלכליות, בתושבים שאין ברשותם רשיון נהיגה, בנוער, בצעירים שמעוניינים לשתות ולא רוצים לנהוג בניגוד לחוק ולסכן חיי אדם ובתושבים שמעדיפים להשאיר את הרכב בבית ולחסוך את חיפוש החניה.

בסקר שנערך בשנת 2013 ע"י עיריית כפר סבא התברר כי כ-70% מתושבי העיר נוהגים לבלות בערים אחרות בערבי שישי וכ-75% מהם עושים זאת בשבת. עוד התברר שיעד הנסיעה הפופולארי ביותר בשבתות במהלך הקיץ הוא חוף הים בהרצליה.

"על כפר סבא כעיר ירוקה לקדם הפעלת תחבורה בסופי השבוע עבור תושביה". אומר עילאי הרסגור הנדין חבר מועצת העיר ומגיש ההצעה, שתעלה להדיון היום (ד') במועצת העיר. "כך נעודד תושבים להפחית את השימוש ברכב הפרטי וניישם הלכה למעשה את ערכי הקיימות".

הצעת החלטה

  1. עיריית כפר סבא תפעיל עבור תושביה במהלך ימי השבת הסעות בשעות קבועות לאחד מחופי הים ובחזרה, החל מהשבוע הבא ועד תום עונת הרחצה. שירות זה יתחדש מדי שנה במשך כל עונת הרחצה.

  2. עיריית כפר סבא תפעיל עבור תושביה הסעות בשעות קבועות לתל אביב ובחזרה במהלך לילות שישי במשך כל סופי השבוע.

  3. השאטלים העירוניים יופעלו עד תחילת הפעלת קווי מוניות השירות או קווי אוטובוס סדירים, בהתאם להחלטות משרד התחבורה.

    עילאי הרסגור הנדין (צילום: פרטי)

עילאי הרסגור-הנדין: "תושבי כפר סבא רוצים לחיות בעיר חופשית, ולכן במהלך השנים האחרונות הפכתי כל אבן וקידמתי כל אופציה לנסיעה בסופי השבוע ללא צורך ברכב פרטי או במונית יקרה. ואכן דברים זזים: בעקבות לחצינו משרד התחבורה החל את הליך ההכנה לקווי מוניות השירות שיפעלו בשבת, ואני עובד ביחד עם אגודת "שבוס" על הפעלת קו בסופי השבוע. אך בנקודת הזמן הנוכחית תושבי העיר רוצים לממש את החופש שלהם לחיות לפי דרכם בשבת, ואני מתכוון לאפשר להם לממש זאת."