אריחים מסוכנים: ג', תושב כפר סבא, מנהל שיווק, הורשע לאחר שתקף לקוח של חנות לממכר מוצרי שיש ואבן בעקבות תלונותיו על אריחים שבורים שקיבל לאחר הזמנה שביצע מבית העסק.

התושב, בן 39 מכפר סבא, עבד בחנות למוצרי שיש ואבן במושב ליד העיר. נ', הקוח, הזמין מהמקום אריחים אך על פי כתב האישום, לאחר שפתח את החבילה גילה כי חלקם שבורים.

נ' הגיע אל העסק, פגש את ג' מנהל השיווק וביקש ממנו להחליף את האריחים השבורים. המנהל סירב לבקשה ודרש מהמתלונן לעזוב את החנות תוך שהוא מאיים עליו כי יזמין משטרה.

מעצר בבית המשפט (צילום אילוסטרציה: מוטי קמחי)

לאחר שנ' לא עזב את בית העסק התקשרה אשתו של ג' אל המשטרה, אך הסיפור לא הסתיים. נ' הוציא את המכשיר הסלולרי שלו והראה לג' תמונות של האריחים השבורים. ג' מנהל החנות סימן לעברו – "אתה יכול לדחוף אותם לתחת".

בתגובה לכך, אמר נ' למנהל "שאין ברכה בדברים כאלה ושזה בדרך כלל הולך לתרופות ומחלות".

האמירה הזו הוציאה משלוותו את ג' מנהל החנות. על פי כתב האישום תקף הוא את נ', נגח בפניו, הכה אותו באגרופים ובעט בגופו. כתוצאה מהתקיפה נגרמו לנ' חבלות בפניו, בשיניו ובצלעות. הוא נזקק לטיפול שיניים משמעותי בגובה 28 אלף שקלים וחודש ימי מחלה.

לאחר דיון ממושך בתיק החליט השופט אביב שרון מבית המשפט השלום בכפר סבא להרשיע את הנאשם ג' מנהל החנות. "הנאשם לא נטל אחריות למעשיו", כתב השופט. "לא ראיתי לנכון לשלוח את הנאשם לקבלת תסקיר שירותי מבחן". השופט קבע כי הטיעונים לעונש ימשכו כרגיל ופסק הדין צפוי בתקופה הקרובה.