מאות תושבים וחברים ליוו את רונאל טבדיס בדרכה האחרונה (צילום: חן זמיר)

רונאל טבדיס בת ה-15, תלמידת כיתה י' בתיכון כצנלסון, נאבקה בשנתיים האחרונות במחלת הסרטן שאיימה על חייה. לאחר איסוף התרומות הגדול וניסיונות חוזרים ונשנים בטיפולים שונים בחו"ל, נאלצה המשפחה וכל הסובבים להיפרד מהנערה הצעירה, חייכנית ויפיפייה - ביום שישי האחרון.

אמש בשעה 17:00 הובלה רונאל טבדיס ז"ל למנוחות עולמים, בבית העלמין נורדואו בכפר סבא, בליווי מאות תושבים, המשפחה וחברים קרובים ורחוקים, ותלמידים רבים מהתיכון בו למדה יחד עם שני אחיה הגדולים.

רונאל טבדיס ז"ל

 במעמד המצמרר, הובאה לקבורה הנערה הצעירה, החברים מהתיכון ליוו אותה כשהם ממררים בבכי על לכתה ולא מעכלים את הבשורה. באותם רגעים אמר אחיה בקול חנוק: "ניסינו להציל אותך ולא הצלחנו. לעולם לא נשכח אותך. תמיד כשישאלו כמה אחים אנחנו, אני אגיד שאנחנו ארבעה".

גם האם התקשתה לעכל את הבשורה, ועל התקופה הארוכה בה ניסתה כל טיפול אפשרי, אמרה בכאב: "הייתי בטוחה שאם אני מביאה אותה לשם היא תהיה בריאה".

קדיש על רונאל טבדיס (צילום: חן זמיר)

רב המקום הוסיף ואמר, רגע לפני אמירת הקדיש: "הגענו בית החולים לבקר  ולחזק אותה, ההורים עברו שנים קשות מאוד. עצבות נפש ממש, אי אפשר לתאר ולא להסביר במילים. עשינו מה שיכולנו ועכשיו אנחנו צריכים להשתדל לעשות את שלנו, לעשות טוב אחד לשני, לראות בשני דברים טובים ולהשתדל בדברים האלה. להרבות אהבה לזכרה ולעילוי נשמתה. אנחנו מבקשים מבורא עולם שייתן נחמה למשפחה, הרבה כוחות והתחזקות". 

קרובת המשפחה, חן, מספרת על רונאל: "היא הייתה ילדה מהממת, מדהימה ויפהפייה. היא אהבה לצייר והייתה מלאת כישרון ברמות שאין לתאר, חביבה על כולם ומאוד חברותית. דואגת לאחים שלה, עד שחלתה ונלחמה במלחמה במשך יותר משנתיים, והסוף הוא מצער וכואב מאוד לכולנו".

רונאל טבדיס (צילום: פרטי)

עינב, מורה בתיכון כצנלסון ומי שלימדה את רונאל בכיתה ט', מספרת עליה: "לימדתי אותה במשך שנה, היא הייתה ילדה בוגרת מאוד, מיוחדת ואצילית. כולנו חשבנו שהיא תצא מזה, בתקופה האחרונה היא נראתה דווקא טוב, ולצערי בסוף זה לא מה שקרה".

תושב נוסף הוסיף מילות ניחומים למשפחה: "היי שלום ילדה קסומה וגיבורה. כפר סבא בוכה על לכתך. מילות נחמה למשפחה אין לי, אין מילים לאבדן כזה לכן שולח חיבוק ענק, ושלעולם לא תדעו עוד צער".

בדרכה האחרונה (צילום: חן זמיר)