(צילום: שירותי מיינט)

"אם אתם גברים בוגרים, מצליחים ומסודרים המעוניינים להכיר בחורות צעירות ויפות לבילויים משותפים, תוך שמירה מלאה על כבוד, פרטיות ודיסקרטיות – שוגר דדי, הוא האתר עבורכם", נכתב בכניסה לאתר.

"אם אתן בחורות צעירות ואטרקטיביות המחפשות גברים אמידים לקשר המבוסס על תמיכה, כבוד הדדי ופינוק תוך שמירה מלאה על פרטיות ודיסקרטיות – שוגר דדי זה האתר בשבילכם", כך נכתב בכניסה לאתר "שוגר דדי", הכולל מעל 30,000 משתמשים, בניהם מאות נשים וגברים מכפר סבא, ותוכנו מיועד לסייע לנשים "אטרקטיביות" למצוא "שוגר דדי" – גבר אמיד שיממן אותן בתמורה לפגישות אישיות ודיסקרטיות.

שוגר דדי מכפר סבא

כך למשל, האתר מגדיר את המונח "שוגר דדי", המתייחס לגברים אמידים, כגברים שאין להם זמן למשחקים. "לשוגר דדי'ז שלנו אין זמן למשחקים", נכתב באתר. "הם גברים אמידים ומצליחים שיודעים בדיוק מה הם מחפשים. כסף לא משחק אצלם תפקיד והם ידועים בנדבנותם בתמיכה בשוגר ביבי שלהם".

את המונח "שוגר בייבי", המתייחס לנשים "אטרקטיביות" המחפשות מימון כלכלי על ידי גבר, מגדיר האתר כבנות מפונקות, יפות ואטרקטיביות. "השוגר בייביז שלנו הן בנות מפונקות, הן יפות ואטרקטיביות אבל גם נשות שיחה מעניינות", נכתב באתר.

"קח אותן לטיול עסקים, לראות עולם וליהנות מהחיים הטובים ותזכה למפגשים קבועים ומהנים". על פי חוקי האתר, כל "שוגר דדי" יכול לרכוש עד 4 "שוגר בייביז" למימון ופגישות. בתמונת האילוסטרציה מוצג גבר לבן עור עם כוס יין לבן, ומהצד השני אישה שזופה לבושה בייבידול שחור וחשוף.

בת 22 מכפר סבא נמצאת באתר שוגר דדי

דברו במספרים:

133 נשים כפר סבאיות מנויות לאתר שוגר דדי
22 נשים עומדות בפנים חשופות
 54 מתוכן בגילאי 18-25.
טווח גילאים של המנויות מכפר סבא: 18-62

 263 גברים כפר סבאים מנויים לאתר
28 מתוכם עם פנים חשופות
טווח גילאים של המנויים בכפר סבא: 26-72

טיפים לתקשורת טובה עם ה"שוגר דדי"

בנוסף לתוכן המטריד באתר, מוצעות באתר מספר כתבות, הכוללות "טיפים" ל"שוגר בייבי" המתחילה, מה עושים כשה-"שוגר דדי" נמצא בתקופה עמוסה, טיפים לתקשורת טובה עם ה"שוגר דדי" (שמרי על מסתוריות, התאימי את עצמך, נסי לזרום ועוד), איך להמנע מתרמיות ועוד.

בפרופיל הפקטיבי שפתחנו עבור התחקיר באתר, התקבלו מאות הודעות מגברים אמידים ברחבי הארץ, בתוכם עשרות גברים מכפר סבא. במידע האישי מפרטים המשתמשים באתר בין היתר מה מטרת הקשר ("זורם" / חברות, מתנות ובילויים / מוגבל ל"סידור" בלבד / קשר למטרת נישואין), אופציה ליחסי BDSM, עיסוק וזמינות.

הגברים באתר מוסיפים איזה סוג "ספונסר" הם, כלומר מה הם מתכוונים להעניק ל"שוגר הבייבי" שלהם. האופציות כאן נעות מצרכים בסיסיים של תשלום שכר דירה, מתנות וכולי, ועד לסכומים של 7,000 ו-10,000 שקל בחודש.

הנשים באתר לעומת זאת מפרטות איזה "סידור" הן מחפשות, גם כאן האופציות נעות מצרכים בסיסיים של תשלום שכר דירה ומתנות, ועד סכום של 10,000 שקל בחודש.  

שוגר דדי מכפר סבא

"מחפשת אורח חיים בזבזני"

רועי (שם בדוי) בן 36 מכפר סבא, הוא הייטקיסט ואקדמאי אמיד מאוד, בעל הכנסה של מעל 30,000 שקל בחודש. רועי מעיד על עצמו שהוא "נדיב, מצחיק, אוהב בילויים ואת החיים הטובים", ומחפש "מישהי סקסית בראש טוב לשבירת שגרה ובילוי משותף".  

מהצד השני מצאנו את דניאלה (שם בדוי) בת 25 מכפר סבא, סטודנטית שמחפשת "סידור" של אורח חיים בזבזני מגבר עד גיל 35, אוהבת טיסות וטיולים לחו"ל, מועדונים, מסיבות ומכוניות יוקרה.

גלית (שם בדוי) בת 22 מכפר סבא, היא אשת מכירות שמחפשת סידור של למעלה מ-10,000 שקל בחודש. בנוסף היא כותבת: "לא מחפשת משהו מיני, אוהבת לרקוד, לא שותה ולא מעשנת אז ככה שריקוד זה מה שמשחרר אותי. עם המון שמחת חיים, אוהבת לצחוק ולחייך". התחביבים שלה הם ספורט, מכוניות יוקרה, מסעדות יוקרה, שיט והפלגות.

בפנים חשופות - בת 25 נמצאת באתר שוגר דדי

עידית הראל שמש, ממובילות המאבק בזנות מרצה בנושא ומלווה נשים במעגל הזנות מזה 13 שנים, מתארת את תופעת השוגר דדי כתופעה שיש להכחיד. "אתר שוגר דדי הוא אתר זנות לכל דבר", מסבירה שמש. "כבר מבחירת השם, בארצות הברית, הסרסור נקרא דדי. יש כאן קו ישר וחד לכיוון של גילוי עריות ופדופיליה. הכינוי הוא מחריד בעיניי. המפגשים הם לטובת מין בתשלום וכיבוס השם לא משנה את העובדה הזו".

חשוב להבין גם שהאתרים הללו אסורים על פי חוק, אומרת בצער שמש ומוסיפה: "השימוש במילים המכובסות מאפשר לאתרים הללו לפעול והמדינה מתקשה לאכוף את זה. אני בטוחה שמאחורי כל אחת מסתתרת מסכת חיים לא פשוטה, או טראומה אחרת שמובילה אותן לסיטואציה שהן צריכות למכור את הגוף שלהן תמורת כסף. בחירה זו מילה יפה, אבל צריך לראות אם יש ממה לבחור".

עידית הראל שמש (צילום: סיון צדוק)
נושא הזנות בארץ קיים בזירות שונות, החל מהרחוב ועד לדירות דיסקרטיות, ואתר השוגר דדי הוא בסך הכל זירה נוספת למעגל הזה. "האישה הופכת לרכוש וזו זנות קשה, כיוון שקיים כלל בעולם הזנות שככל שהגבר משלם יותר כך הזנות קשה יותר, כלומר הדרישה מהאישה היא גבוהה יותר.

בסקר שנערך לפני שנתיים מטעם משרד הרווחה, בישראל קיימים 12,000 נשים, צעירים, צעירות, קטינים וקטינות שמצויים במעגל הזנות. ועד שלא יעבור החוק לאיסור צריכת זנות שנמצא בידיה של השרה איילת שקד, לא יהיה שינוי. כי כמו שרואים באתר, צרכני הזנות הם כולנו. הם החברים שלנו והשכנים שלנו והשותפים בעבודה. וברגע שהם יבינו שזו עבירה לכל דבר, הביקוש ירד והתעשייה הזו תהפוך ללא רווחית".

חברת מועצת העיר פליאה קטנר, הפועלת בין היתר בארגונים פמיניסטיים, מוסיפה לדברי שמש כי "לכאורה מדובר בהסדר שמתקבל בחברה בעין יפה אבל צריך להבין שמדובר בסופו של דבר בזנות לכל דבר. ממגעים דיסקרטיים יוקרתיים הדרך לחיי הזנות הקשים - קצרה. מעבר לכך, הדבר משמר את יחסי הכוחות הבעייתיים בין המינים שזה דבר שבחברה ליברלית ומתקדמת הוא שגוי ופסול. כמי שלקחה חלק בקידום חוק הפללת הלקוח, וממקימות "מתפקדות" ו"פוליטיקלי קוראת", שני ארגונים שמטרתם קידום השיוויון בין המינים, אני רואה באופן חמור מאוד את התופעה, שמושכת את היחסים בין המינים אחורה, לאחר שעשינו לא מעט צעדים קדימה. מבחינתי, כחברת מועצת עיר מטעם מרצ, מפלגה שנלחמת בדיוק בתופעות הללו, אני מתכוונת להשתמש בכל הכלים שהחקיקה מעמידה לרשותי בכדי לפעול ולמגר את התופעה"