סביר להניח שהרבה קוראים יזדהו עם הסיטואציה בה נתקלה י' (השם שמור במערכת) ביום חמישי האחרון, אחרים דווקא יצודדו לגמרי בקנס שקיבלה. י', שגוללה את האירוע בפוסט בפייסבוק, בילתה עם חברתה בקניון ערים בבית הקפה ארומה. לאחר שיצאה מבית הקפה הדליקה סיגריה ברחבת קניון ערים.

עישון בקניון ערים. לא בריא גם לכיס | צילומים: שאטרסטוק, ירון ברנר

בשלב זה, לטענתה, הגיח פקח של עיריית כפר סבא, "הצביע על שלט קטן מאחורינו", ונתן לה דוח על 1000 שקלים. י' הוסיפה כי מחאותיה ובקשותיה להתחשב בה כי לא הוזהרה או ניתנה לה אפשרות לכבות את הסיגריה, נפלו על אוזניים ערלות. כמו כן, ציינה י' שעישנה עוד לפני כן בסמוך לבית הקפה ארקפה במקום, ולא נאמר לה כלום. את הפוסט הנוקב היא סיימה במשפט הבא:

"באמת עיריית כפר סבא, מזה אתם עושים כסף? 1000 שקל? לא נסחפתם? הכל טוב? טיפלתם בכל המפגעים? נפגש בבית המשפט".

בנקודה זו נכנסה לעניינים עמותת אוויר נקי – העמותה נגד עישון, ששיתפה את הפוסט של י' וביקרה אותה על תלונותיה אגב תמיכה בעיריית כפר סבא. בעמותה ציינו כי אסור לעשן בחוק והקנס היה יכול להפליג עד לידי המקסימום הקבוע בחוק של 14,400 שקלים.

אם במתכוון או שלא, עצם שיתוף הפוסט בדף הפייסבוק של העמותה יצר שטף מבקרים בדף הפייסבוק של י' שיצאו נגדה, והתלקח דיון בין התומכים בי' לתומכים בעירייה .

תגובת עיריית כפר סבא: "מדובר בתושבת שעברה על החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים ופעלה בניגוד לתמרור אזהרה שהוצב במקום. עיריית כפר סבא פועלת בהתאם להוראות החוק, שקובע גם את גובה הקנס".