בהודעה חריגה שפירסם היום ועד גני הילדים של כפר סבא, הוא מודיע על השינויים במתווה יום הלימודים הארוך (היול"א) כפי שהוצגו לו על ידי העירייה, ויוצא נגדם.

גן ילדים | צילום אילוסטרציה: Pixabay

הוועד פרסם את הגזרות השונות שיחולו על גני היול"א בעיר כשבין השאר שעת ארוחת הצהריים תדחה ל-13:30 במקום 13:00 ויצומצמו שעות החפיפה בין משמרות הגננות.

כמו כן, יוגבלו ימי הפעילות בחופשות משרד החינוך ל-14 יום בלבד, כשבמהלכן לא תהיה חפיפה בזמן הצהריים, ולאורך כל שעות הפעילות יהיו במקום רק 2 נשות צוות בתגבור בן/בת נוער.

בנוסף, יבוטל החוג בגני הפעימה הראשונה המופעלים על ידי החברה לתרבות הפנאי ויקוצצו שעות הפעילות בימי החופשה, כך שייסתיים ב-16:30 בלבד. 

ערן ורנר ואורה דוד-מרגלית, ראשי הוועד, אמרו ל-"מיינט" היום (ג'): "על אף דרישותינו במהלך כל השנה לקיים דיון לגבי מתווה הגנים לשנה הבאה, נערכה פגישה ראשונה בנושא רק לפני כשלושה שבועות. נמשיך להתדיין כדי למנוע את הפגיעה הצפויה במתווה הפעילות בגנים.

"אנחנו מאמינים שניתן לבטל את מרבית הגזירות ולהמשיך לקיים את גני היול"א במתכונתם. בהחלט יתכן שהעיריה תידרש לתקצב את גני היול"א וזו לא דרישה מופרזת, צריך רק להכיר שזהו אחד השירותים החשובים ביותר במערכת החינוך העירונית. מדובר בפגיעה חמורה והרעה בתנאי ילדי הגנים".

מעיריית כפר סבא נמסר: "בעקבות החלטת משרד החינוך על הפחתת עלות מחירי הצהרונים, נדרשת עיריית כפר סבא לבצע התאמות לתכנית צהרוני היול"א.

"יש לציין כי הנהלת העירייה וגורמי המקצוע בחברה לתרבות ופנאי ובאגף החינוך נמצאים בקשר שוטף ובפגישות עם ועד הורי הגנים. במסגרת זו, תקיים העירייה ביום שלישי ה-31.7 בשעה 19:00 כנס שיתוף הציבור להורי ילדי הגנים".