לפני כ-5 שנים אלון לוין (35), תושב כפר סבא, התבשר בגרוע מכל. ביום הולדתו ה-30 לחייו הוא קיבל את האבחנה הסופית: לימפומה אלימה, שהובילה אותו לשמונה חודשים ארוכים של טיפולי כימותרפיה. אבל הדרך לשם לא הייתה קצרה. לולא היה מתעקש וחולק על דעתם של רופאים רבים, זה היה עולה לו בחייו.  

אלון לוין עם משפחתו. ניצח את הכל | צילום: פרטי

"הסיפור שלי מתחיל מזה שהרגשתי שיש לי 'משהו' בגרון", נזכר לוין. "לא בלעתי כמו שצריך. ניסיתי כמה פעמים לגרגר ולהוציא וכלום לא עזר. הבנתי שזה משהו שמצריך בדיקה רפואית, והלכתי לרופא אף אוזן גרון שאמר לי שאין לי כלום, ואני יכול לחזור הביתה 

"אחרי כמה ימים כשזה לא עבר לי, חזרתי אליו שוב", ממשיך לוין. "הוא בדק אותי ואמר שוב שאין לי כלום ושאני מבזבז לשנינו את הזמןהתעקשתי על בדיקת CT, והוא אמר לי שאני נודניק ורק בגלל זה הוא שולח אותי. במקביל עשיתי אולטרסאונד פה ולסת, הלכתי לרדיולוג מומחה ולמומחה פה ולסת - כולם אמרו לי שאין לי שום דבר". 

הדוגמנית יאנה בנוולד | צילום: אלון לוין

בהמשך לבדיקות שביצע, המומחים אף העלו את האופציה שאלון חלה במחלת הנשיקה בעבר ואולי הוא לא שם לב, למרות שהדגיש שמעולם לא חלה בה. אבל זה לא מה שעצר את אלון מלהמשיך ולבדוק את הנושא. "עשיתי CT במרפאת אף אוזן גרון ובינתיים הגידול גדל, הייתי עם תוצאות הבדיקה, וכבר אז הגידול חסם לי חצי מקנה הנשימה. הרופא לא היה מוכן לקבל אותי עד שיהיה לי את הפיענוח של הבדיקה, למרות שכבר היו לי תוצאות. פניתי לרופא משפחה ובשלב הזה כבר לא יכולתי לדבר, כי הגידול שילש את עצמו בתקופה של שבועיים".  

"לא יכולתי לדבר והיה לי רפלקס הקאה כל כמה שניות", ממשיך לוין. "לאחר שהרופא עדיין לא הסכים להפנות אותי למיון, איימתי עליו בתביעה ורק לאחר מכן הוא הסכים לשלוח אותי למיוןהגעתי למיון בבית חולים באזורונכנסתי לבדיקה אצל פרופסור שרק הסתכל ואמר שיש לי גידול שפיר שהדביק את כל בסיס הלשון" 

הדוגמנית אריאדנה סינל | צילום: אלון לוין

אלון לא הסתפק בתשובתו של הפרופסור. "הוא הציע לי לעשות ניתוח ולהוריד את כל בסיס הלשון, ועל הדרך גם לעשות ביופסיהביקשתי ישר חוות דעת נוספת, והגיע רופא אחר שאמר בדיוק אותו דבר. אני יודע שקודם לוקחים ביופסיה ואז מקבלים החלטה, לכן ביקשתי ללכת לבית חולים אחר".  

הדוגמנית שירן סאן | צילום: אלון לוין

בבית החולים הנוסף אליו החליט אלון ללכת לבדיקה, הוא נבדק בבדיקת ביופסיה בתהליך ארוך וקשה, ואז, בדיוק ביום הולדתו ה-30, קיבל את הבשורה המרה: מדובר בסרטן. "הרופאים עדכנו אותי שמדובר בלימפומה מאוד אלימה"נזכר לוין. "אמרו לי שאני הולך לעבור את הכימותרפיה הכי קשה שיש בשוק, שאצטרך להיות בבידוד מינימום חצי שנהבפועל הייתי בבידוד 8 חודשים. ניסיתי לקחת את הסרטן בצורה הכי טובה שיש" 

לנצח את המחלה בסטייל 

מה שגרם לאלון לשנות גישה כלפי המחלה שלו, הוא הניסיון שלו עם אמא שלו. "אמא שלי גם הייתה חולה במשך תקופה, ואני יודע ממנה איך זה לקחת את הסרטן בצורה לא טובה, לכן רציתי לקחת את זה בצורה אחרת", מספר לוין. "זו הייתה תקופה מדהימה ממש".  

סטיבן טיילר, סולן אירוסמית' בהופעה | צילום: אלון לוין

"הייתי עם הבת שלי בבית כשהייתה בת 8 חודשים, כי היה אסור לנו לשלוח אותה לגן או להביא אנשים הביתה, כחלק מהבידוד", מוסיף לוין. "למדתי צילום, היום אני צלם מקצועי של הופעות, ואני עושה גם קמפיינים ופרויקטים אישיים שהולכים להתפרסם באופן גלובלי במגזינים מאוד נחשבים בחו"ל. חזרתי לגיימינג, משהו שלא עשיתי מגיל 18, והספקתי לעשות עוד המון דברים נוספים. למדתי להעריך גם את המשפחה ואת אשתי, שהייתה הסלע שלי לאורך כל התקופה הזאת, תפקדה כמו לביאה ועשתה הכל כדי להקל עלי" 

הדוגמנית שירן סאן | צילום: אלון לוין