לפני כחודש פוצחה תעלומת היעדרה של אופירה חיים ז"ל כאשר גופתה התגלתה בחצר ביתה, זאת לאחר מספר ימים בו לא איתרוה בני משפחתה. היום (ב') הוגש כתב אישום נגד גרושה דוד חיים באשמת רצח.

אופירה חיים ז"ל והנאשם דוד חיים | צילומים: משטרת ישראל, פרטי 

על פי כתב האישום בני הזוג התגרשו בשנת 2004, עם זאת המשיכו לחלוק מתחם מגורים משותף, כאשר בבית המרכזי מתגוררת אופירה, בצמוד לו יחידת דיור בה גרה אימו של הנאשם, ואילו הנאשם עצמו גר בבית שבנה בחלק האחורי של המתחם.

לפי כתב האישום, הנאשם גמר בליבו לרצוח את אופירה לאור "סכסוכים משפחתיים וכספיים". הוא פנה לפועל שביצע עבודות גינון וביתו וביקש ממנו לחפור בור במקום לכאורה על מנת לפתור בעיית נזילת מים. העובד חפר את הבור בעומק של 20 סנטימטר, ואילו חיים הוסיף עליהם 60 סנטימטר נוספים.

לפי כתב האישום ב-20.6.18 הנאשם הצטייד בחוט ניילון שחור, קרא לאופירה ז"ל לצאת מבית וביקש לשוחח עימה. הנאשם ביקש שתאפשר לו "להסדיר מעבר לאמו הקשישה בחצר ביתה", אופירה סירבה.

הנאשם הוביל את המנוחה אל חצר הבית הסמוך למקום הבור. שם ביקש ממנה להתקין דוד שמש על גג ביתה, כדי שיישמש את אימו. אופירה ז"ל סירבה בטענה כי אין מקום על הגג.  

אז התנפל עליה הנאשם, "כרך בחוזקה את חוט הניילון סביב צווארה וחנקה באמצעותו. הנאשם המשיך במעשיו, זאת על אף תחנוניה של אופירה בקול חלוש עת קראה בשמו 'דוד, דוד'". 

הבור בחצר בו טמן הנאשם את הנרצחת | צילום: שאול גולן

הנאשם המשיך בחניקה במשך 10 דקות שלמות, ושחרר מאחיזתו רק לאחר שפניה של אופירה ז"ל הכחילו. הוא וידא שאינה נושמת יותר, הוא העמיק את הבור, הכניס אליו את המנוחה וכיסה אותה בחול.

כמו כן, מצוין בכתב האישום כי הנאשם ניסה להסתיר את מעשה הרצח תוך שהוא מנפץ את הטלפון הנייד של אופירה ז"ל, לוקח את תיקה וגוזר את כרטיסי האשראי שלה. את התיק, שאריות הכרטיסים ואת חוט הניילון עימו ביצע את הרצח, השליך לפח אשפה מרוחק מביתו. 

כאשר החלה חקירת העלמותה להתקדם הוא מסר, על פי כתב האישום, עדות כוזבת בתחנת משטרת שדות "לפיה אינו יודע דבר אודות היעלמותה".

הוא מואשם ברצח, שיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעות כוזבות.