שלשום (ד') הסתיים קורס חובלים 137. אחד מצולחי הקורס הוא הכפר סבאי איתי גולדשטיין (21), בוגר תיכון כצנלסון בכפר סבא. איתי למד והרחיב כימיה ומחשבים בתיכון, בכלל היה בעניין של כדורגל, ולקורס החובלים הוא הגיע לגמרי במקרה.

"באותה תקופה קיבלתי מיון ורציתי לנסות. אני אוהב את הים והתחברתי למה שמציע הקורס, והחלטתי ללכת על זה בכל הכוח", מספר איתי מה הוביל אותו להתגייס דווקא לאחד מהקורסים היותר קשוחים שיש לצה"ל להציע.

מעל המים. איתי גולדשטיין | צילום: דובר צה"ל

איזה רגע היה לך הכי קשה בקורס?

"היו הרבה רגעים קשים. בהתחלה היינו בניתוק מוחלט מהחברים והמשפחה בלי פלאפון, אבל הרגע הכי קשה היה להפרד ממי שלא מתאים לקורס. לא פשוט להפרד מחבר טוב אחרי תקופה יחד".

מה עזר לך להתגבר על הקשיים?

"ככל שהקורס עבר מצאתי כלים להמשיך. התרגלתי לריחוק מהבית והחברים, והחברים בקורס זה מה שהחזיק אותי. אני גאה בכל מה שעשיתי בצבא ומרגיש שתרמתי תרומה משמעותית".

כמה התגבשתם במהלך התקופה?

"מאוד. אני אוהב את החבר'ה אחד אחד ויכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות. אני יודע שהם יעשו כל דבר בשבילי ולהיפך. אחרי 'שנתיים ארבע' כולם הופכים להיות כמו אחים".

בין מי שפקדו את סיום הקורס היו ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל גדי אייזנקוט. עם זאת, מבחינתו של גולדשטיין, היו מספר אנשים שנוכחותם קצת יותר ריגשה אותו. "אני עדיין לא מעכל", אומר איתי. "לטקס הגיעו כל החבר'ה, ההורים והחברה".

כמה זמן אתם בני זוג?

"אנחנו שנה וחצי ביחד. כמה שזה היה קשה בשבילי, אני מניח שבשבילה היה לא פחות קשה, היא נתנה לי המון תמיכה. היא מבינה מה אני עושה ואחרי כל כך הרבה זמן יותר קל לה להתחבר".

מה למדת מהקורס?

"אלו היו 'שנתיים ארבע' מטורפות. למדתי על עצמי מלא והתפתחתי בהרבה מאוד תחומים, רכשתי חברים לחיים הרבה יותר אחריות, עצמאות, יכולות למידה ויכולת עמידה במצבי לחץ שלא חשבתי שאתקל בהם באזרחות".

במסגרת הקורס המשיך איתי לאקדמיה, ללימודי תואר מדעי המדינה לתקופה של שמונה חודשים, באוניברסיטת חיפה. "למרות שזה נשמע מפוצץ בסופו של דבר אלו היו החודשים הכי רגועים שיש", הוא מדגיש.