אבי קומורון מכפר סבא, אב לצעיר נכה, נדהם לגלות דוח בסך מאות שקלים על רכבו, לאחר שחנה בסמוך לתחנת הרכבת, כדי ללוות את בנו לרכבת. הוא עירער, אך שמונה חודשים אחר כך נדהם עוד יותר לגלות שהעירייה מסרבת לקבל את הערעור, בטענה כי אין עילה לביטול הקנס.

אבי קומורון. נדהם מתשובת העירייה | צילום: אסף פרידמן

בנו של קומורון בן ה‑26, תושב כפר סבא, הוא בעל נכות בשיעור של 170 אחוז (נכות קשה ביותר), בעקבות פגיעת ראש שאירעה במהלך טביעה בים לפני 12 שנה. בנובמבר שעבר, ליווה האב את בנו לתחנת הרכבת הוד השרון, לצורך נסיעה לביקורת בבית חולים. האב החנה את רכבו סמוך לכיכר, בסימון אדום‑לבן על המדרכה, מאחר שבנו אינו מסוגל לצעוד זמן ממושך לבדו בלי ליווי צמוד. 

 לדבריו, מאחר שרכש רכב חדש חודשים ספורים קודם לכן, טרם קיבל את תו הנכה העדכני, ונאלץ לחנות באדום‑לבן, מאחר שלא נותרו חניות נכים פנויות בחניון הסמוך, אך על הרכב הוצג תו החניה שתוקפו פג. כשחזר לרכב, גילה על שמשת רכבו דוח בסך מאות שקלים. 

יום לאחר מכן הגיש האב ערעור על הדוח לעירייה, והסביר שיש בבעלותו תו נכה עדכני, אך זה טרם התקבל לידיו. משלא קיבל מענה סופי לפנייתו לאחר כחצי שנה, פנה האב לרשות החניה בעירייה שוב באפריל השנה. לדבריו, במאי נאמר לו שהנושא בטיפול, ועדיין לא התקבלה החלטה. חלפו עוד שלושה חודשים בלי תשובה, ולאחרונה נדהם לקבל את ההחלטה, שעל-פיה אין עילה לביטול הקנס.

אבי קומורון. "לא חסמתי שום נתיב" | צילום: אסף פרידמן

"באיזור שבו חניתי לא היה סיכון לציבור, ולא חסמתי שום נתיב", הוא אומר השבוע בכעס. "חניתי שם כמה פעמים בעבר ולא קיבלתי דוח חניה, מכיוון שהיה לי תו נכה עדכני. בשעות הבוקר יש לחץ גדול מאוד בחניון. אני לא מבין למה לא להתחשב בנסיבות. צריכה להיות חמלה כלפי אנשים נכים, והייתי מצפה מהעירייה שתבוא לקראתנו ולקראת ציבור הנכים ככלל".  

מעיריית הוד השרון נמסר: "בהתאם לחוק החניה לנכים, נכה רשאי להחנות את רכבו במקום שאין החניה מותרת, ובלבד שהחניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה. במקרה הנדון, החנה הפונה את רכבו באופן אשר חסם והפריע לנתיב נסיעה, תוך סיכון העוברים בדרך, ולפיכך ניתן לו דוח".