הם מכרו וכיבדו בבמבה ובשקדי מרק, לימדו את הגויים לרקוד הורה, וצברו מספר רב של מדליות זהב וכסף בתחרויות לכיתות ח' ו-ט'. אחרי שנבחרת הדיבייט הכפר סבאית של חטיבת שרת כבשה את ברצלונה בחודש שעבר, היא צפויה להמשיך ל-"גביע המלומדים" באוניברסיטת ייל היוקרתית בנובמבר הקרוב כשבעיניה רק מטרה אחת, לשכנע את העולם בעליונות השכנוע הכפר סבאית.

נבחרת הדיבייט של שרת. לא רצוי להתמקח איתם | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

בתחרות האחרונה בה השתתפה הנבחרת בברצלונה השתתפו כ-3000 תלמידים מכ-60 מדינות שונות ברחבי העולם. את כפר סבא ייצגה נבחרת תלמידי מסלול כיתות המחוננים בחטיבת שרת, שעלתה לתחרות הבינלאומית הזו לאחר שניצחה את זו הארצית.

איך מנצחים בתחרות?

התלמידים נבחנו במיומנויות של כתיבת טיעונים, ידע כללי ודיבור מול קהל – דיבייט. המדליות נצברו בזכות הישגים אישיים וקבוצתיים שנבעו מהעצמה תוך שיתוף פעולה.

הנבחרת שאורגנה והובלה על ידי רכזת המסלול, מימי שני חלפון ובהדרכתה המקצועית של הגב' חיה ג'ילט גינל, השתתפה לראשונה בתחרות.

"גביע המלומדים העולמי" הוא תחרות אקדמית בינלאומית המיועדת לקבוצות תלמידים, וכיום משתתפות במסגרת התחרות יותר מחמישים מדינות, ביניהן גם ישראל. התחרות נוסדה בשנת 2006 בידי בחור צעיר בשם דניאל ברדיצ'בסקי, יהודי מלוס אנג'לס. התחרות גדלה במהלך השנים הן בפופולריות שלה, והן בהכרתה העולמית, והיא צפויה להפוך בשנים הקרובות לתחרות האקדמית המובילה בעולם לגילים אלו.

מטרת התחרות המוצהרת היא "יצירת קהילה בינלאומית של משכילים ומנהיגים עתידיים", במילים אחרות אם אתם נתקלים בטטניק/חטניקית מחטיבת שרת על רחוב גלר, לא מן הנמנע כי מדובר בביל קלינטון או באברהם לינקולן הבא. והכל תוצרת כפר סבא.

ליאורה גונן, מנהלת בית הספר, אמרה לאחר התחרות: "אני וכל צוות ביה"ס גאים בתלמידינו ובהישגים המרשימים אליהם הגיעו. אני מברכת את מימי, רכזת המחוננים,  על הכנסת היוזמה המאתגרת לביה"ס ואת חיה, רכזת מקצוע האנגלית, על ההובלה המקצועית וההשקעה הרבה שנעשתה בדרך יצירתית, חדשנית ובחוות יצירה בהכנת התלמידים לתחרות. חוויה נפלאה זו תלווה את התלמידים כמזכרת נפלאה מחטיבת שרת".