זה אולי נראה בעינינו מובן מאליו, אבל עד שזה לא קורה חלק גדול ממבני הציבור שלנו הם בגדר בלתי עבירים עבור אוכלוסיית שונות בעלות מוגבלויות שונות.

גישה לבעלי מוגבלויות | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

אגף ההנדסה העירוני הרים את הכפפה בשנה האחרונה ויצר הנגשה ללא פחות מ-34 מבני ציבור, ביניהם מועדון ראשונים, מועדון תנועת הנוער העובד והלומד, מועדון תנועת הצופים, מועדון תנועת בני עקיבא ואצטדיון עלייה.

בנוסף לכך עד סוף 2018 צפויים להיות מונגשים 13 מבנים נוספים בעלות של כמיליון וחצי שקלים.

העבודות מתמקדות בעיקר בהנמכת מדרכות, יצירת גישה לבעלי כיסא גלגלים, התקנות מערכות שמע ייעודיות לבעלי קושי בשמיעה, מערכת הכוונה מיוחדות עבור אנשים בעלי מוגבלויות בראייה ועד לעיוורון, והסרת מכשולים שונים.

העבודות האלו מצטרפות לעבודות שנעשו בשנה שעברה והקלו רבות על חלק גדול מתושבי העיר. בין השאר הוצבו ב-2017 מערכות הנגשה עבור כבדי ראייה במדרחוב ירושלים ובהיכל התרבות, המסונכרנות עם השלט של ביטוח לאומי ואפליקציית Step Hear.      

תוכנית ההנגשה של העירייה צפויה להנגיש את כל מבני הציבור עד 2021.

עדי אבירם, רכזת הנגישות העירונית, אמרה: "הנגשת העיר מהווה עבורי את קידום החזון למתן מגוון השירותים בעיר להם זכאים אנשים עם מוגבלות בשוויון ובכבוד. כל פרויקט שקורם עור וגידים מקדם את האפשרות לשתף את הציבור בפעילויות במרחב הציבורי, במוסדות החינוך ובשירותים הניתנים במשרדי העירייה".